plakat

Frazy. Festiwal Słowa w piosence

2017-11-03 ( piątek ) – 2017-11-07 ( wtorek )
Poznań - różne lokalizacje wg programu

Kategoria: Muzyka Inne

Ze strony Organizatora:

"Frazy to festiwal, który łączy tradycję z nowoczesnością, pamięć o przeszłości z wypatrywaniem tego, co za horyzontem. Tak będzie i w tym roku, w trakcie trzeciej edycji festiwalu słowa w piosence.

Piosenka jako gatunek kultury popularnej, kojarzona jest przede wszystkim z rozrywką. Jednak często to właśnie ona stanowi jedną z form pamięci i komunikowania spraw istotnych. Indywidualne, społeczne i kulturowe wspomnienia bywają niesione przez słowa, muzykę i emocje, które są wyrażane w konkretnych wykonaniach.

Nowe aranżacje stanowią ważny element kultury. Pozwalają przyswajać dawniejsze utwory współczesnym odbiorcom, utrwalają też pamięć o artystach, którzy odeszli, zostawiając nam swoje dzieła. Niezaprzeczalne wartości wnoszą tłumaczenia tekstów piosenek, które wraz z interpretacją muzyczną stają się odrębną formą artystycznej wypowiedzi. Wspominamy poetów, których wiersze, dzięki komponowanej doń muzyce, zyskują nowy wyraz. Piosenka zbliża, pozwala poznawać inne kultury, gdy staramy się zrozumieć, co ma nam do przekazania człowiek, śpiewający do nas w innym języku.

Chcemy budować pomosty między pokoleniami, szukać punktów wspólnych między różnymi sposobami komunikowania, zarówno w językach narodowych, jak artystycznych. Inspiruje nas pokonywanie granic nie tylko w sensie geograficznym, ale także pomiędzy różnymi stylistykami. W świecie piosenki dawne podziały subkulturowe należą do przeszłości, a wśród słuchaczy panuje nieskrępowana swoboda muzycznych poszukiwań. Artyści, zapraszani na Frazy nie podlegają prostym kategoryzacjom muzycznym, a łączy ich chęć porozumienia z drugim człowiekiem dzięki śpiewanym słowom. Mając świadomość różnic między ludźmi, szukamy tego co łączy, staramy się zrozumieć tych, którzy myślą i odczuwają inaczej. Słuchamy tych, którzy śpiewali ważne rzeczy kiedyś, wsłuchujemy się w głos tych, których przekaz będzie ważny dla kolejnych pokoleń."

Repertuar i wykonawcy:

  • 3 listopada, godz. 20.00 Sala Ziemi MTP - Smolik//Kev Fox feat. Krzysztof Zalewski, bilety w cenie 50zł;
  • 4 listopada, godz. 19.00 (koncert poprzedzi występ Laureatów Ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego). Scena na Piętrze - Federacja Bardów Lubelskich, bilety w cenie 10 i 15 zł;
  • 5 listopad, godz. 20.00 Aula Artis - Śpiewajmy Młynarskiego, bilety w cenie 10 i 15 zł; - KONCERT WYPRZEDANY!
  • 6 listopada, godz. 20.00 Aula Artis - Maciej Fortuna, bilety w cenie 10 i 15 zł;
  • 7 listopada, godz. 19.00 (koncert poprzedzi rozmowa z Danielem Wyszogrodzkim) Kwartet ProForma oraz Daniel Wyszogrodzki, bilety w cenie 10 i 15 zł; - KONCERT WYPRZEDANY!

_
opr.LT

Bilety dostępne w: