plakat

Segregacja - Transformacja - wielki eko piknik w Arenie

2017-12-04 ( poniedziałek ) – 2017-12-05 ( wtorek )
Hala widowiskowo-sportowa Arena, Wyspiańskiego 33, Poznań

Już 4 i 5 grudnia w Hali Arena w Poznaniu odbędzie się ekologiczny piknik mikołajkowy "Segregacja - transformacja!" Święta to czas magiczny. To wtedy z radością obdarowujemy wszystkich prezentami. Wtedy też gwałtownie wzrasta ilość odpadów - papierów pakowych, pudeł, a także pozostałości po produktach spożywczych i ich opakowaniach. Dlatego właśnie akcja edukacyjna poświęcona selektywnej zbiórce i recyklingowi opakowań, w tym kartoników po mleku i sokach ma miejsce właśnie teraz.

Na dzieci, młodzież oraz ich opiekunów w Hali Arena czekać będzie wiele atrakcji, przy czym oferta w dniu 4 i 5 grudnia nieco się różni.

W poniedziałek organizatorzy zapraszają młodzież w wieku 9-15 lat, a we wtorek grupy przedszkolne i wczesnoszkolne oraz dzieci w wieku 4-9 lat - z opiekunami.

Osią Akcji jest wystawa interaktywna ok. 20 eksponatów "Park Praw Natury", wystawa plansz edukacyjnych oraz kilkanaście warsztatów tematycznych np. tworzenie papieru czerpanego, przypinek i magnesów na lodówki, malowanie toreb jutowych, warsztaty dendrologiczne, upcyclingowe, pokazy i warsztaty naukowe, zabawy z okularami 3D, wyścigi robotów i wiele innych.

Dodatkowo - 4 grudnia odbędzie się koncert Zespołu Recycling Band oraz dla młodzieży, która wzięła udział w konkursie na samodzielnie przygotowaną kampanię edukacyjną oraz warsztaty tworzenia instrumentów ze śmieci. Natomiast 5 grudnia na najmłodszych czekać będzie Święty Mikołaj, fotobudka, malowanie buziek, skręcanie baloników, zabawy z chustą animacyjną i zumba dla najmłodszych.

Organizatorami Akcji są: Związek Międzygminny GOAP oraz firma Tetra Pak Sp. z o.o. a Partnerami - firma Remondis Sp. z o.o., firma PUK Artur Zys oraz gminy Aglomeracji Poznańskiej

Partnerzy Akcji: Miasto Poznań, Miasto i Gmina Buk, Gmina Czerwonak, Gmina Kleszczewo, Miasto i Gmina Kostrzyn, Miasto i Gmina Murowana Goślina, Miasto i Gmina Oborniki, Miasto i Gmina Pobiedziska, Miasto i Gmina Swarzędz.

Aby zamówić bezpłatne wejściówki należy wejść na stronę www.segregacjatransformacja.pl i wypełnić zgłoszenie.

Zobacz www.segregacjatransformacja.pl