x

Seryjne Poetki (54) - spotkanie z Małgorzatą Lebdą i Hanną Janczak

2018-05-08 ( wtorek )
18:00
Scena Nowa, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

To będzie pierwszy wieczór autorski Małgorzaty Lebdy w Poznaniu od otrzymania w maju 2017 roku Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej za tom Matecznik, wyd. WBPiCAK.

To będzie  pierwsze spotkanie autorskie z czytelnikami poznańskimi Hanny Janczak, autorki z Wrocławia, która mówi o sobie, że "bywa poetką".

Małgorzata Lebda  dorastała w Beskidzkiej Wsi Żeleźnikowej Wielkiej. Jest nauczycielką akademicką i autorką czterech tomów poetyckich. Za wydany w WBPiCAK w 2016 roku Matecznik została nagrodzona tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca, Nagrodą-Stypendium im. Stanisława Barańczaka w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej 2017 oraz Nagrodą im. K. I. Gałczyńskiego "Orfeusz" za najlepszy tom poetycki 2016 roku. Jest także ultramaratonką i taterniczką. Fotografuje. Mieszka w Krakowie.

Hanna Janczak bywa poetką. Za wydany w 2016 roku (wyd. Igloo) zbiór wierszy Lekki chłód była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Jej wierszy ukazywały się m.in. w "Chimerze", "Arteriach", "Znaku", na stronach Fundacji Karpowicza i Dwutygodnika. Pracuje w organizacjach pozarządowych na rzecz społeczności lokalnych. Mieszka we Wrocławiu. Mama Antoniego.

Wstęp wolny!

opr.sw

Zobacz ckzamek.pl/