a

XII Wiosna Muzyczna u Luteranów

05.05 – 19.05.2018

Parafia poznańska w roku 2018 w ramach festiwalu przygotowała trzy koncerty.  Na pierwszym koncercie w dniu  5 maja wystąpi  pochodząca z Pasymia (Mazury) Klaudia Camilla Twardzik, organistka studiująca obecnie w klasie organów prof. Romana Peruckiego  w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Organistka ta ma już duże doświadczenie jako muzyk koncertujący w kraju i zagranicą, a w swoim recitalu zaprezentuje dzieła od J.S. Bacha (Passacaglia c-moll) poprzez kompozytorów gdańskich (D.M.Gronau, F.W.Markull) do kompozytorów ze Szwecji (O. Linberg) oraz Belgii (F. Peeters) tworzących w I połowie XX wieku.  

W dniu 12 maja o godz. 18.00, odbędzie się drugi koncert, a jego wykonawcami będą Poznański Chór Kameralny oraz zespół grający na instrumentach barokowych pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego. Muzycy wykonają 6 motetów skomponowanych przez rodzinę Bachów, w tym: Johanna Christopha Bacha - motet ""Lieber Herr Gott", Johanna Sebastiana Bacha "Jesu meine Freude" oraz Johanna Ludwiga Bacha " Das ist meine Freude".  

Na zakończenie festiwalu w dniu 19 maja wystąpi duet - Sławomir Bronk (kontratenor) oraz Maksymilian Święch (klawesyn), który zaprezentuje program oparty na pieśniach i chorałach luterańskich  pochodzących z  Notenbüchlein für Anna Magdalena Bach, oraz Klavierbüchlein für Wilhelm Friedemann Bach. Utwory te skomponowane przez J.S.Bacha są kameralną syntezą myśli protestanckiej.

Więcej informacji w załączniku.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

opr.sw

Załącznik

Zobacz poznan.luteranie.pl/