a

Noc Muzeów w Bibliotece Raczyńskich - Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza

19.05 – 20.05.2018
17:00 01:00

Noc Muzeów 2018 będzie w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza wyjątkowa! W tym roku Organizatorzy chcą zaskoczyć odwiedzających i pokazać im Muzeum z zupełnie innej niż do tej pory perspektywy - z perspektywy budynku, w którym się mieści. W maju w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza prezentowana będzie wystawa ZNANY/nie/ZNANY ARCHITEKT POZNANIA - Jan Baptysta Quadro z Lugano, która przybliży odwiedzającym postać budowniczego poznańskiego Ratusza i odsłoni przed nimi najdawniejszą kartę historii kamienicy. Podczas Nocy Muzeów 2018 chcemy jeszcze intensywniej wprowadzić zwiedzających w klimat XVI wieku. Do odwiedzenia Muzeum zachęcać będą Jan Baptysta Quadro wraz z małżonką, Barbarą Sztametówną, spacerując po Starym Rynku i zapraszając do swojego domu w kamienicy nr 84. Rodziny z dziećmi będą miały szansę zapoznać się z tajnikami pracy architekta podczas otwartych warsztatów Zbudujmy miasto! A wszystkich zainteresowanych tym jak rozwijał się Poznań pod względem urbanistycznym i architektonicznym zapraszają na wykład poświęcony tej tematyce.

  • 17:00 - otwarcie Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza dla odwiedzających
  • 18:00 - 20:00 - Zbudujmy miasto! - warsztat plastyczny dla rodzin z dziećmi, odbywa się w formie ciągłej, dlatego do zabawy można dołączyć w dowolnym momencie (najpóźniej na 30 minut przed końcem warsztatu)
  • Poczuj się jak Jan Baptysta Quadro, który był miejskim architektem. Zaplanuj, jak wyglądałoby Twoje miasto!    Zobacz, z jakimi wyzwaniami borykał się Włoch i spróbuj - tak jak on - stworzyć coś niepowtarzalnego,     podziwianego przez wieki. Podczas warsztatów staniesz przed niepowtarzalną okazją, by zbudować Poznań na nowo. Możesz przyłożyć do tego rękę!
  • 20:30 - Wykład poświęcony zagadnieniu rozwoju Poznania pod względem architektonicznym i urbanistycznym.

Wstęp wolny.

_
opr.LT