a

Ethno Port 2018 - Mariana Sadovska (Ukraina)

09.06.2018
16:00

Mariana Sadovska to wszechstronna aktorka, kompozytorka, wokalistka i pianistka o niezwykłym dorobku. Urodzona we Lwowie, jest wychowanką Teatru Lesa Kurbasa. Uczestniczyła w projekcie "Słowiański Pielgrzym", prowadzonym przez Jerzego Grotowskiego. Przez wiele lat pracowała w Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice".
W swej artystycznej działalności Mariana Sadovska skupia się na spotkaniu z człowiekiem, z publicznością i z innym muzykami. Podstawowym stylem i sposobem pracy są dla niej wyjazdy w teren. W latach 1991-2001 odbyła wiele wypraw, m.in. do Brazylii, Egiptu, Japonii i Stanów Zjednoczonych, a od wielu lat spotyka się z ukraińskimi śpiewaczkami ludowymi.
Sadovska doskonale odnajduje się w różnorodnych konwencjach śpiewu - od naturalnego, wiejskiego, przez soul, po bel canto. Korzysta z całej palety możliwości, jakie daje ludzki głos. Pieśń traktuje przede wszystkim jako dialog z publicznością. W tak prowadzonej rozmowie odważnie sięga po różne odgłosy: chrząknięcia, szepty, jęki i wrzaski.

Bilety w cenie 20 zł.

Bilety dostępne w: