plakat

Zamek czyta: Lud. Z grenlandzkiej wyspy - spotkanie z Iloną Wiśniewską

2018-09-06 ( czwartek )
18:00
CK Zamek, Scena Nowa, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

ZAMEK CZYTA : "Lud.
Z grenlandzkiej wyspy"
spotkanie z Iloną Wiśniewską

  • TypLiteratura
  • MiejsceScena Nowa
  • Godzina g. 18
  • Data 6.09.2018

U północno-zachodnich wybrzeży największej wyspy świata leży skalista wysepka o powierzchni dwunastu kilometrów kwadratowych, zamieszkana przez tysiąc trzysta osób. To tutaj znajduje się najstarszy w Grenlandii dom dziecka, w którym Ilona Wiśniewska pracowała jako wolontariuszka przez trzy miesiące wiosną 2017 roku. Pisząc kolejny reportaż z Północy, chciała na coś się przydać tym, których historii przyjechała wysłuchać.

Grenlandczycy opowiadali jej o swoim kraju podczas łowienia ryb spod lodu, w trakcie kursowania taksówką z jednej wyspy na drugą po zamarzniętym morzu, w czasie mycia podłóg i gotowania obiadów dla kilkudziesięciorga stołowników. Nigdy wcześniej nie spotkała ludzi tak dumnych ze swojego pochodzenia, ale w sposób nieodbierający dumy innym. Nigdy wcześniej też nikt tak często się z niej nie śmiał, a też ona nigdy wcześniej tak często nie śmiała się z samej siebie.

Uummat to po grenlandzku serce. Uummannaq - tam, gdzie leży serce. "Lud" to książka o sercu Grenlandii, które najmocniej bije w Uummannaq.
Prowadzenie: Przemysław Czarnecki. Współpraca: Wydawnictwo Czarne

Wstęp wolny.

Zobacz ckzamek.pl