Ray Wilson

Ray Wilson - koncert z okazji 50. urodzin

07.09.2018
20:00

Uwaga: odbędą się dwa koncerty: 7 oraz 8.09.2018 r.

Rok 2018 nie tylko zwiastuje 50 lat od narodzin jednego z najlepszych zespołów rockowych na świecie, grupy Genesis, ale także pięćdziesiąte urodziny jednego z najlepszych brytyjskich wokalistów, jakim bez wątpienia jest Ray Wilson.

Podczas pierwszego z dwóch urodzinowych koncertów w poznańskim CK ZAMEK Ray wraz ze swoim zespołem skupi się na utworach grupy GENESIS - zarówno tych sięgających początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te które współtworzył na albumie "Calling All Stations". Podczas tego wyjątkowego wydarzenia zabrzmią także klasyczne przeboje pochodzące z solowego dorobku Petera Gabriela, Phila Collinsa czy Mike'a Rutherforda. Nie zabraknie oczywiście niespodzianek.

Podczas drugiego z dwóch urodzinowych koncertów w poznańskim CK ZAMEK (który odbędzie się dokładnie w dniu 50. urodzin Artysty) Ray wraz ze swoim zespołem skupi się na swoich solowych dokonaniach a także twórczości grup: Guaranteed Pure ,Stiltskin czy CUT. Ostatnie 2 lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne, w 2016r. na rynku pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty- akustyczny "Song for a friend" oraz "Makes me think of home" o brzmieniu bardziej elektrycznym. W 2017 roku ukazał się natomiast album Live pt. "Time and Distance". Wydawnictwa spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim.

Ray Wilson został wyróżniony przez "Classic Rock Magazin" jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa, dzięki swojej oryginalnej barwie głosu, przywracając grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór "Inside", który podbił listy przebojów, w tym był numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions. Parę lat temu Ray nagrał także nową wersję utworu "Carpet Crwalers" z byłym gitarzystą grupy Genesis - Stevem Hackettem.

Wilsonowi towarzyszyć będą na scenie muzycy, z którymi współpracuje od lat:

Steve Wilson Vocals/Guitar
Ali Ferguson Guitar/Vocals
Lawrie MacMillan Bass/Vocals
Kool Lyczek Piano/Keyboards
Marcin Kajper Saxophone, Flute, Clarinet
Mario Koszel Drums and Percussion
Alicja Chrząszcz Violin
Agnieszka Kowalczyk Cello

Bilety - 109 i 129 zł.

opr.sw

Zobacz ckzamek.pl/