plakat

Poznański Dzień Energii 2018 - piknik rodzinny

2018-09-15 ( sobota )
14:00-20:30
park Kasprowicza przy Hali Arena, Poznań

Kategoria: Muzyka Dziecko

W trakcie pikniku każdy uczestnik będzie miał możliwość uzyskania od ekspertów bezpłatnych informacji i porad na temat działań z zakresu racjonalnego i oszczędnego gospodarowania energią, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii oraz ochrony środowiska, które może samemu zrealizować we własnym otoczeniu. Nauka odbywać będzie się interaktywnie i w miłej atmosferze w Miasteczku Energii i trzech strefach tematycznych: miejskiej; wiedzy i laboratoryjnej, które zostaną wybudowane specjalnie na tę okazję.

Podczas wydarzenia będzie też można wziąć udział w licznych konkursach, warsztatach i zabawach, których tematem przewodnim będzie energia i ekologia. Wśród tegorocznych atrakcji przewidziano między innymi: energetyczne warsztaty - energia chemiczna, wody, powietrza i słońca; kącik małego elektronika; warsztaty plastyczne oraz warsztaty i zabawy z psami. 

Zaplanowano również wiele bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych - m.in. kącik z dmuchanym zamkiem, trampoliną, zjeżdżalnią i innymi zabawami, a także występy animatorów - Jogina Śmiechu i Pani Melodii.

Piknik uświetnią występy artystów, przewidziany jest między innymi recital tenora Bartosza Kuczyka i występ Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. Na zakończenie imprezy, około godziny 19, koncert gwiazdy wieczoru - Natalii Szroeder oraz pokaz iluminacji świetlnych.

Wstęp bezpłatny

Zobacz www.facebook.com/poznanskidzienenergii/