x

Ratujemy Wawrzyńca - koncert charytatywny

2018-09-18 ( wtorek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka Inne Zdrowie

Koncert charytatywny na rzecz Wawrzyńca Szulgita.

Wystąpią:
Oly.
Michał Sobierajski
Eugeniusz Kowalski (band)
The Pineal
2bloki
P.LondRa

wstęp - co łaska

Wawrzyniec Szulgit - ojciec piątki dzieci, artysta, założyciel i pomysłodawca Wełna Kajakiem - PORT NOWY MŁYN stanął przed przeszkodą, której nie pokona bez Waszej pomocy.

O co chodzi? :
W lutym b.r. został wypisany z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu po leczeniu nowotworu złośliwego krtani metodą radioterapii, zakończonego pozornym sukcesem, gdyż stwierdzono reemisję raka.

W połowie maja b.r. wyniki badań wykazały nawrót nowotworu oraz przerażające tempo jego rozwoju. Po sesji radioterapii organizm Wawrzyńca był wyniszczony i osłabiony, co uniemożliwiło "leczenie" chemioterapią, niemożliwe było także podjęcie kolejnej terapii fotonami. Lekarze zdecydowali się dokonać operacji usunięcia całej krtani oraz części przełyku.

W sierpniu br. pojawiły się powikłania, stan zapalny w miejscu operacji. 23.08 wyniki badania tomografem wykazały przerzuty nowotworu na węzły chłonne w okolicach szyi. Lekarze jednogłośnie stwierdzili, że jedynym wyjściem w tym przypadku jest leczenie paliatywne przy użyciu chemioterapii.

Co robimy?

W tej chwili marzeniem Wawrzyńca jest zapisanie się do jedynej znajdującej się w Europie (Budapeszt) kliniki Instytutu Gersona.
Pokłada wiarę, że ta metoda w połączeniu z profesjonalną kompleksową opieką może mieć korzystny wpływ na spowolnienie choroby, wzmocnienie organizmu, co pomogłoby mu przeżyć czas który pozostał zachowując maksimum aktywności, świadomości oraz godności. Dwutygodniowa sesja w Instytucie Gersona to 7400€ (w tym 900€ zakwaterowanie dla osoby towarzyszącej).

Wraz z rodziną i garstką najbliższych znajomych związanych z Portem Nowy Młyn i Wawrzyńcem przeprowadzamy zbiórkę na jego dwutygodniowy pobyt w węgierskiej klinice Instytutu Gersona.
Przypadek Wawrzyńca jest bardzo poważny, nowotwór rozrasta się w wyjątkowo szybkim tempie. Najbliższy termin sesji w węgierskiej klinice to 1.10-14.10.2018. Składaliśmy aplikacje na wcześniejszy, wrześniowy termin, jednak nie było już miejsc w klinicie. Obecnie Instytut Gersona w Budapeszcie analizuje przypadek Wawrzyńca.

Zbieramy także środki na leczenie i zapewnienie jak najlepszej opieki i kondycji Wawrzyńca na najbliższy rok. Chcemy kontynuować leczenie metodą Gersona, zadbać o wysokie stężenie tlenu we krwi, stosować wlewy witamin i amigdaliny, zapewnić konsultacje onkologiczne oraz przywrócić mu zdolność mówienia.

- 31672PLN (kurs € z dn. 25.08.2018)-koszt dwutygodniowej sesji w klinice oraz zakwaterowanie dla żony Wawrzyńca
- 1500-2000PLN - przelot z Warszawy do Budapesztu w obie strony dla dwóch osób (wylot 2.09, powrót 17.09)
- Koszty transportu rodziców z Nowego Młyna na lotnisko w Warszawie i odbiór dwa tygodnie później.
- Koszty noclegu rodziców w Budapeszcie

(ponadto aplikujemy do głównej kliniki Gersona, znajdującej się w Meksyku - zapewnia o wiele wyższe standardy opieki)

Docelowo potrzebujemy także środków na opłacenie leczenia na najbliższy rok w tym:
- Nauka mowy przełykowej - 10 sesji to 1300zł w (w tym koszty dojazdu do Poznania)
- Suplementacja oraz dieta z przebadanych i certyfikowanych produktów (bio organic - wymóg przeprowadzania terapii)
- Konsultacje rehabilitanta onkologicznego - 8 wizyt (w tym koszty dojazdu do Poznania) to 1840zł
- Wypożyczenie koncentratora tlenu - 130zł/miesiąc - 1560zł na cały rok
- Leczenie amigdaliną (zwane również witaminą B17) - 6000zł na cały rok (jedna sesja w miesiącu)
- Zakup prasy do tłoczenia soków ze świeżych warzyw i owoców potrzebnej do intensywnego przeprowadzania terapii Gersona w warunkach domowych
- Destylarka do wody

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/