Wolny Elektron

Wolny Elektron i Good Staff - koncert

2018-10-24 ( środa )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Cykl podwójnych koncertów w klubie Blue Note to inicjatywa Czarka Bera - lidera Wolnego Elektronu. Będzie to trzeci koncert z tej serii. Idea polega na prezentowaniu dwóch wykonawców grających muzykę autorską z polskimi tekstami. Wykonawcy są równorzędni - żaden nie jest supportem ani daniem głównym koncertu. Kolejność jest losowana, a wykonawcy grają na scenie naprzemiennie po dwa sety bez żadnych przerw. Dodatkowo każdy z zespołów wykonuje jako niespodziankę jeden numer tej drugiej kapeli. Kolejny koncert z tego cyklu odbędzie się 5 stycznia.

Wolny Elektron to prawdziwa mieszanka wybuchowa powstała ze spotkania czterech instrumentalistów. Podczas dwugodzinnego koncertu każdy z nich staje do walki o serca i oklaski publiczności. Solówki, dialogujące duety, pompatyczne grzmoty całego zespołu, a także zręczne operowanie pauzą, synkopą, gwałtowną ciszą, rozbrzmiewaniem i wybrzmiewaniem.

Good Staff to zespół składający się z zawodowych muzyków i przyjaciół, grających pełną energii, radości, ale też ciepła i liryki muzykę. Ich twórczość łączy w sobie elementy folku, nawiązuje do świeckich, renesansowych pieśni i tańców. Piosenki w większości oparte są na wierszach miłosnych polskich poetów między innymi Leopolda Staffa, Adama Asnyka, Lucjana Rydla.

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: