x

Mariusz Kwaśniewski na żywo: Roxana Tutaj & Good Omen oraz Maciej i Mateusz Rychły

27.11.2018
20:00

Podczas ósmej audycji, Mariusz Kwaśniewski będzie gościć Roxanę Tutaj & Good Omen oraz Macieja i Mateusza Rychły. Rozmowy z artystami będą przeplatać się z ich występami.

Roxana Tutaj & Good Omen - grupa ludzi, którą mimo wielu różnic łączy pasja do muzyki. W tym roku wydali swoją pierwszą płytę, na której można posłuchać ich 5 autorskich kompozycji, a oprawiona jest w niebanalną grafikę. Są finalistami Ogólnopolskiego etapu festiwalu Emergenza. Grają utwory z pogranicza rocka, bluesa, funky.

"Uwolnione dźwięki" jest to najnowsza płyta Macieja i Mateusza Rychły. Ideą albumu jest odczytanie muzyki z obrazów zawierających zapis nutowy. W swoich założeniach jest to więc projekt interdyscyplinarny, łączący dźwięk i sztukę wizualną, muzykę dawną i historyczne malarstwo europejskie.

Mateusz Rychły jest gitarzystą grającym muzykę folkową, bluesową, celtycką. Inspiruje się dźwiękami Wysp Brytyjskich, Ameryki Północnej, Bałkanów i Polski. Gry na gitarze uczył się między innymi od Marka Raduli, Witka Żuromskiego i wielu innych cenionych polskich muzyków.

Maciej Rychły muzyk, psycholog, współzałożyciel Kwartetu Jorgi, dla którego komponuje i gra na instrumentach pasterskich. Współzałożyciel Orkiestry Antycznej (2001) i Chorei (2004), które inspirują się jego kompozycjami. Współpracuje z teatrami (Teatr Witkacego w Zakopanem, Royal Shakespeare Company w Stratfordzie, National Theatre w Londynie) oraz uczelniami wyższymi (Instytut Kultury Polskiej UW, Instytut Sztuki PAN, Radiowe Centrum Kultury Ludowej Pr. II Polskiego Radia).

Bilety - 10 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/