Marcin Wasilewski Trio

JAZZAMEK #18 Marcin Wasilewski Trio "LIVE" Release Tour 2018

2018-12-09 ( niedziela )
19:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Muzyka

Marcin Wailewski Trio, w składzie Marcin Wasilewski - fortepian, Sławomir Kurkiewicz - kontrabas oraz Michał Miśkiewicz - perkusja, to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny jazzowej, najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe, a Marcin Wasilewski jest jedynym polskim pianistą w katalogu uznawanej za jedną z najważniejszych jazzowych wytwórni na świecie - ECM Records z Monachium. Uznawani za jedną z najwybitniejszych formacji jazzowych swojego pokolenia nie tylko w Europie, muzycy mają już stałe miejsce na rynku światowym.

Sam lider- Marcin Wasilewski to ceniony nie tylko przez fanów jazzu pianista, został uznany w 2005 roku przez wybitnych znawców i krytyków jazzu w ankiecie amerykańskiego prestiżowego magazynu jazzowego Down Beat za "wschodzącą gwiazdę' światowej pianistyki jazzowej, zaś w Polsce- zaraz po Tomaszu Stańce jest laureatem największej liczby Fryderyków w kategorii muzyki jazzowej- aż ośmiu: 4- krotnie nagradzany Fryderykiem jako Jazzowy Artysta Roku (2005, 2009, 2012, 2015), a wraz ze swoim Triem- 4- krotnie otrzymali statuetkę Fryderyka z Jazzowy Album Roku (2001, 2005, 2009, 2015) oraz wielokrotnie wybierani przez polskich fanów jazzu najlepszym "Akustycznym Zespołem" w corocznej ankiecie magazynu Jazz Forum.
"MARCIN WASILEWSKI TRIO to najważniejszy dzisiaj w Europie zespół akustycznego jazzu, doskonale odnajdujący się w każdej z najbardziej karkołomnych konfiguracji. Czy to w partnerskiej współpracy z solistami, czy wplątując się zgrabnie w pomysły innych liderów, czy wreszcie - nie ulegając żadnym koniunkturalnym modom i nastrojom - w najpiękniejszym w jazzie układzie: standardowego, akustycznego trio. Marcin Wasilewski jest wirtuozem o nienagannej, subtelnej technice, kompozytorem sięgającym daleko poza utarty jazzowy schemat. Perkusista Michał Miśkiewicz jest pulsującym rytmicznymi skojarzeniami i emocjami magiem synkopy. Kontrabasista Sławomir Kurkiewicz - to precyzja subtelności i budowania nastroju każdą nutą; nie ściga się z ekwilibrystką gry, lecz buduje swój jazzowy patos precyzyjnie dobierając dźwięki. Trio Marcina Wasilewskiego jest wzorcem dla dzisiejszego jazzu i muzyki, która wymyka się już tej precyzyjnej klasyfikacji. Jest matrycą dla akustycznego jazzu, modelem, do którego równać mogą już tylko najlepsi." - Dionizy Piątkowski/ Era Jazzu, autor polskiej Encyklopedii Jazzu.

Bilety - 60 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl/