João de Sousa

João de Sousa - koncert

2018-12-09 ( niedziela )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Koncert promujący trzecią płytę João de Sousa. "Ideal" to album utrzymany w słodko-gorzkim, romantycznym brzmieniu w stylu vintage.

Portugalczyk odnalazł w nim drogę do szczęśliwego połączenia rodzimej melancholii z polskim sentymentalizmem. Daleki jest jednak od monotonii i konwencjonalności. "Ideal" balansuje na granicy muzycznych gatunków. Dociekliwi usłyszą tu inspiracje muzyką Nicka Drake'a, Caetano Veloso, Toma Waitsa, Salvadora Sobrala czy nawet trip-hopowego Portishead. João myślami wraca do klimatu lat 90. XX wieku.

João de Sousa jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem cenionym na polskiej scenie muzycznej. Artysta pochodzi z Porto w Portugalii. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami - jazzem oraz world music, oddalają go od fado.  João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, Dorotą Miśkiewicz oraz innymi artystami jazzowymi. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/