plakat

National Geographic Photo Ark to wieloletni projekt fotograficzny realizowany, aby podnieść świadomość i opracować rozwiązania, które pomogą w rozstrzygnięciu najbardziej palących problemów dziko żyjących zwierząt i ich naturalnych środowisk. Celem projektu jest pokazanie dorosłym i dzieciom, jak wiele może stracić nasza planeta, jeśli nie zadbamy
o przyrodę. "To, co robi na nas największe wrażenie, to kontakt wzrokowy, który budzi współczucie i chęć pomocy"- tak podsumowuje niezwykłą wystawę portretów zagrożonych gatunków jej twórca, Joel Sartore, Wystawę będzie można zobaczyć od 17 grudnia w Starym Browarze (Słodownia +1).

Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Związek między zwierzętami i ich naturalnym siedliskiem jest czynnikiem, który decyduje o równowadze naszej planety. Jeśli zniknie choćby jeden z nich, konsekwencje odczuje każdy z nas. Joel Sartore jest fotografem, wykładowcą, dziennikarzem, ekologiem, członkiem Towarzystwa National Geographic. Jego zdjęcia regularnie ukazują się na łamach magazynu National Geographic. Ma w swoim dorobku wiele książek, m.in. RARE: Portraits of America's Endangered Species, Photographing Your Family, Nebraska: Under a Big Red Sky i Let's Be Reasonable, a także dwa albumy z cyklu National Geographic Photo Ark - The Photo Ark i Animal Ark. Realizację projektu Photo Ark rozpoczął w swoim rodzinnym mieście Lincoln w stanie Nebraska. Następnie odwiedził z aparatem 40 krajów, aby stworzyć to niezwykłe fotograficzne archiwum, będące zapisem bioróżnorodności naszego świata. Dotychczas udało się mu uchwycić w obiektywie przedstawicieli ponad 7 tys. gatunków zagrożonych wyginięciem. Efektem jego pracy są piękne, kameralne i przykuwające uwagę portrety.

Godziny otwarcia: 12:00 - 20:00.

Wstęp wolny.

Zobacz www.starybrowar5050.com