plakat

W świątecznym nastroju - projekt artystyczny

12.12 – 21.12.2018

artyści:

Adam Niklewicz, Michał Grzymała, Franek Warzecha, Jerzy Kosałka, Alicja Nowicz, Kasia Balicka, Martyna Ścibior, Piotr Macha, Agnieszka Grodzińska, Rafał Dominik, Kasia Kosmos, Bettina Bereś, Mikołaj Tkacz, Kuba Woynarowski, Rafał Żarski, Nicolas Grospierre

W grudniu galeria FWD: zaprasza na spontaniczną akcję świąteczną. Wspólnym działaniem chce udowodnić, że oderwanie artystów od rzeczywistości jest jedynie popularnym stereotypem na temat tego zawodu. Co roku rzuca się w oczy brak obecności tradycji świątecznych w polskim świecie sztuk wizualnych, co może oddalać sztukę od odbiorcy. Pozostałe dziedziny kultury (teatr, muzyka, film) biorą  czynny udział w świątecznym szaleństwie, mając swoje gwiazdkowe reprezentacje. Galeria FWD: serwuje odbiorcom antidotum: konceptualne działanie świąteczne z piernikami i grzanym winem. 

W ramach projektu misja galerii zostanie zrealizowana po raz kolejny: zostaną przekazane wiadomości od artystów dla publiczności. Tym razem zaprzyjaźnieni twórcy zostali poproszeni o stworzenie życzeń świątecznych dla polskich odbiorców sztuki. Publiczność zaś będzie miała okazję wziąć czynny udział w projekcie przekazując swoje życzenia zwrotne. Czy Duch Świąt zaklimatyzuje się w warunkach galeryjnych? Czy obędzie się bez śpiewana szlagieru "Last Christmas"?

W ramach projektu dnia 20.grudnia odbędzie się pokaz filmu "It's A Wonderful Life", 1946 r., 2''10', podany z dużą porcją pierników i śniegu w sprayu.

  • otwarcie: 12. grudnia, 18:00
  • pokaz filmowy: 20. grudnia, 18:00

Zobacz www.galeriafwd.pl