a

Kosmiczny Dzień Dziecka w Arkadii

2019-06-01 ( sobota )
Warsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania, Empik, Teatr Ósmego Dnia, Fotoplastykon, ul. F. Ratajczaka 44

Wydawnictwo Miejskie Posnania razem z Empikiem zaprasza małych poznaniaków do świętowania Dnia Dziecka w kosmicznej atmosferze! Przed nami warsztaty, mobilne planetarium, animacje, bajkowisko oraz pokaz archiwalnych zdjęć "Misja na Księżyc" w Fotoplastykonie. A wszystko to już 1 czerwca w budynku Arkadii na ul. Ratajczaka 44.

Program:

  • 12.00-13.00 - "Warsztaty kosmiczne" - eksperymenty, wulkany, rakiety i wiele innych atrakcji dla dzieci w wieku 6+, Empik
  • 13.00-14.00 - "Ufoludki" - warsztaty plastyczne dla dzieci przy użyciu plasteliny i innych form plastycznych dla dzieci w wieku 6+, Empik
  • 14.00-15.00 - "Bajkowsko" - czytanie fragmentów literatury dziecięcej o tematyce kosmicznej, dla dzieci w wieku 6+, Empik
  • 15.00-16.00 - "Mieszkańcy Ziemi i Kosmosu" - warsztaty dla dzieci w wieku 5-7 lat, Warsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania, obowiązują zapisy: edukacja@wm.poznan.pl.

Spotkanie autorskie z książką: "Co można ulepić z plasteliny?" prowadzone w formie interaktywnej zabawy wszystkich uczestników. Udamy się m.in. z ekspedycją naukową na inną planetę, zaprzyjaźnimy się z Ufoludkami, a następnie powrócimy na Ziemię, by zobaczyć ją na nowo jako wyjątkowe miejsce w Kosmosie. Zajęcia oczywiście z wykorzystaniem plasteliny.

  • 16.00-18.00 - "Opowieści o gwiazdach" - pokazy multimedialne w mobilnym planetarium dla dzieci w wieku 4-11 lat, Teatr Ósmego Dnia, obowiązują zapisy: edukacja@wm.poznan.pl.

20-minutowe pokazy w multimedialnym cyfrowym planetarium, w czasie którego dzieci przyjrzą się gwiazdozbiorom w oparciu o elementy mitologii, zobaczą niebieski Zwierzyniec oraz ciekawe obiekty widoczne na naszym niebie.

Udział bezpłatny.

Zapraszamy!

Dodatkowo:

  • Wystawa "Misja na Księżyc" w Fotoplastykonie Poznańskim. Pokaz archiwalnych zdjęć z wypraw w Kosmos, między innymi z misji Apollo 11, czyli pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Wystawa czynna od 10 do 17. Bilety w cenie 2 zł.
  • 20% rabatu na zakup publikacji dziecięcych w Centrum Informacji Kulturalnej. Oferta dotyczy książek Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

akt.sw