Niedziela pełna atrakcji w Laboratorium Wyobraźni

2019-12-22 ( niedziela )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

W weekend tuż przed Świętami Bożego Narodzenia organizatorzy zapraszają do wspólnego eksperymentowania w Laboratorium Świętego Mikołaja, a także do odkrywania sekretów... ptasiej kuchni. Przed nami prawdziwe przygotowania do Świąt!

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

Experymentarium: Ptasie przysmaki

Warsztaty biologiczno-chemiczne, w trakcie których mali i duzi odkrywcy dowiedzą się, jak prawidłowo dokarmiać ptaki, jakich składników użyć i jak połączyć je ze sobą, żeby stworzyć pełnowartościową kulę pokarmową dla ptaków. Dodatkowo organizatorzy opowiedzą, jakie wartości odżywcze kryją się w nasionach i owocach, do czego ptakom potrzebne cukry, tłuszcze i białka, a także jakie są właściwości soli.

Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych, takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii, takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem, takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni.

Godziny rozpoczęcia: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl