Plakat wydarzenia

Provinz Posen - koncert

2020-01-24 ( piątek )
20:00-21:45
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Kategoria: Muzyka

Provinz Posen to projekt muzyczny, w którym muzyka elektroniczna spotyka się z wielkopolską ludowszczyzną. Pomysłodawcą i jednym z producentów albumu jest Michał Wiraszko, znany z zespołu Muchy. Za muzykę odpowiada też Michał Szturomski z Afro Kolektywu. Za kontekst historyczny i nagrania muzyki ludowej - Szymon Waliszewski, także z Much. W poszukiwaniu muzyków grających na tradycyjnych instrumentach z epoki przejechali Wielkopolskę i dotarli do ludzi kultywujących brzmienie regionu sprzed stu i więcej lat. Razem z nimi tworzą niezwykły pomost między tym, przy czym ludzie bawili się 101 lat temu, a tym, przy czym bawią się teraz.

Projekt nawiązuje stylistycznie do twórców takich, jak Brian Eno, Kraftwerk czy Jon Hopkins. Podobnych związków z szeroko rozumianą muzyką ludową i world music można doszukać się w albumie Grzegorza z Ciechowa "ojDADAna" czy płytach Dead Can Dance, choć w przypadku PROVINZ POSEN to porównanie raczej na poziomie idei i czerpania ze źródeł niż samej stylistyki. Album Provinz Posen ukazał się 25 października 2019 r. Jego produkcją muzyczną zajął się Marcin Bors. Za oprawę graficzną odpowiadają Rafał Wechterowicz - autor ilustracji m.in. dla Metalliki, Slayera i Lady Gagi oraz Jędrzej Guzik, autor wielu znakomitych opraw koncertowych.

Twórcy:

  • Michał Wiraszko - Muchy, MNKR
  • Michał Szturomski - Afro Kolektyw, Sowy Polski, MNKR
  • Szymon Waliszewski - Muchy
  • Jerzy Mazzoll - klarnecista, legenda yassu
  • Daga Gregorowicz - DAGADANA, DOBRE BO DOBRE
  • Malwina Paszek - lira korbowa
  • oraz muzycy z Filharmonii Folkloru w Zbąszyniu: Jan S. Prządka, Bernard Frącek i Edmund Hildebrandt.

Na scenie Sali Amarantowej Domu Tramwajarza grupa zaprezentuje się w pełnym, 8-osobowym składzie z gościnnym udziałem Jerzego Mazzolla - jednego z najznakomitszych polskich klarnecistów, Dagi Gregorowicz (DagaDana), Malwiny Paszek oraz muzyków Filharmonii Folkloru w Zbąszyniu.

Bilety: 40 zł.

Bilety dostępne w:

Zobacz www.facebook.com/events/502223900412103/