Dwie kobiety jadące samochodem, w prawym dolnym rogu napisy informujące o zdarzeniu

Wielkopolanki za kółkiem - edycja 2020

2020-03-08 ( niedziela )
08:30-18:00
Tor Poznań, ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo k/Poznania

Kategoria: Sport Inne

Jest w roku jeden taki dzień. Dzień, w którym myśli mężczyzn w sposób szczególny kierują się w stronę Pań.

Członkowie Automobilklubu Wielkopolski skupieni w sekcji turystyki motorowej, jak co roku, o tej porze przygotowują specjalnie dla pań "mających odrobinę benzyny we krwi" (nie tylko swoich klubowych koleżanek), rajd turystyczno-nawigacyjny pn. WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM. Rajd ten ma już swoją bogatą historię i długą listę uczestniczek dotychczasowych edycji.

Dokładnie 8 marca br., w niedzielę, na Tor Poznań zjadą barwnie udekorowane samochody, a w nich piękne, wyłącznie kobiece załogi - uczestniczki Rajdu.

Przed nimi do pokonania dwa odcinki turystyczno-nawigacyjne po okolicznych gminach powiatu poznańskiego. Odcinki, może nie trudne, ale wymagające od załóg skupienia, trochę wiedzy ogólnej i oczywiście tego czego nigdy za wiele - UŚMIECHU I HUMORU.

To jest podstawa tej całodziennej imprezy dla Pań i TYLKO Pań! Na Torze Poznań, bez wiedzy i nadzoru mężów czy partnerów, będą mogły "katować" na próbach SZ swoje "cztery kółka".

Panie będą rywalizować nie tylko na trasie rajdu, ale również podczas prób zręcznościowych będą sprawdzać, która ma celniejsze oko, a która pewniejszą rękę. Będą mogły wykazać się zręcznością w symulatorach, poznają sposoby posługiwania się BIG machinami, a w przerwach... wypełnią testy ze znajomości przepisów drogowych i popatrzą na pokaz technik ratownictwa drogowego.

Całość w oczekiwaniu na wyniki dopełni oczywiście posiłek rajdowy i część artystyczna.

Zobacz www.facebook.com/events/230119334649616/