x

Wójciński/Szmańda Quartet - UWAGA! KONCERT ODWOŁANY!

15.03.2020
19:00

Zwrot biletów CIK: zwroty możliwe stacjonarnie od 25.03 lub po ponownym otwarciu - prosimy o śledzenie strony CIK na fb: https://www.facebook.com/cikpoznan/

Bilety należy zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

_

Zespół czterech silnych indywidualności muzycznych! Muzyka kwartetu oparta jest na swobodnej improwizacji, która w naturalny sposób przybiera formę zamkniętych kompozycji. Charakter tworzonych utworów przez zespół jest wypadkową wielu doświadczeń i inspiracji każdego z wykonawców.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są bracia Wójcińscy, którzy po latach niezależnej działalności w różnych składach postanowili stworzyć nową formację zapraszając do współpracy cenionego perkusistę - Krzysztofa Szmańdę. Wspólnym mianownikiem łączącym artystów, jest otwartość na muzykę ponad stylistycznymi podziałami. Takie podejście do materii dźwiękowej wynika z pragnienia wolności, która jest kwintesencją muzyki improwizowanej.

W kwietniu 2016 roku, nakładem Fundacji Słuchaj ukazała się pierwsza płyta kwartetu - "Delusions". Jest ona zapisem pierwszego spotkania zespołu, które miało miejsce w grudniu 2014 roku w Warszawie. Album spotkał się z uznaniem krytyki muzycznej, m.in. w dorocznej ankiecie krytyków Polish-Jazz Blogspot został uznany Płytą Roku!

Oprócz koncertów w kraju, zespół wystąpił na festiwalu InJazz w Rotterdamie. Na przełomie czerwca i lipca 2017 roku, kwartet odbył trasę koncertową w ramach Jazztopad Festival, w ramach której z powodzeniem występował w USA, Kanadzie i Izraelu, w tym również na scenie klubowej Jazz at Lincoln Center w Nowym Jorku. Niezwykle cennym doświadczeniem muzycznym był wspólny koncert z Erikiem Friedlanderem, wszechstronnym wiolonczelistą, mającym na koncie współpracę m.in. z Johnem Zornem. W grudniu 2017 roku Wójciński / Szmańda Quartet został uznany przez międzynarodowe jury za najlepszy zespół showcase'u odbywającego się w ramach Jazz Juniors Hitch On Music Exchange w Krakowie.

Wiecej informacji

Bilety - 40 zł.

_
opr.sw akt.lt

Zobacz bluenote.poznan.pl/