baner

Malta Festival Poznań - Gęsia skórka - warsztaty ruchowe z Małgorzatą Myślińską

2020-07-16 ( czwartek )
17:00
Jezioro Strzeszyńskie, Plaża Malibu, przy pomoście

Pytania: "jaka jest woda?", oraz odpowiedzi: "zimna" / "ciepła" (lub "mokra"), stanowią lokalny rytuał wpisany w doświadczenie plażowania w szczycie sezonu. Deklaracjom tym towarzyszą często takie symptomy jak: grymas twarzy, drżenie ciała, zgrzytanie zębami czy gęsia skórka. Gęsia skórka poza funkcją termoregulacyjną dawniej służyła zwiększeniu objętości futra ssaka, w celu przestraszenia wroga albo zwiększenia jego atrakcyjności w celach reprodukcyjnych, sprawiając, że wydawał się większy. Teraz jest bezużyteczną cechą w naszym ciele, jak kość ogonowa czy wyrostek, pojawia się pod wpływem zmian temperatury czy emocji.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty ruchowe nad Strzeszynkiem, podczas których uczestnicy będą się przyglądać i bawić wspomnianymi rytuałami i symptomami. Zbadane zostaną reakcje ciał wobec temperatury wody, piasku, kamieni, pomostu, sprawdzone zostanie również jak plażowe nawyki wpływają na relacje w grupie i organizację nadjeziornego "legowiska". Pod koniec zajęć będzie czas na podzielenie się swoimi wrażeniami oraz porozmawianie o praktykach związanych z wypoczynkiem nad wodą.

Planowane jest plażowanie nad jeziorem cały dzień! Jeśli uczestnicy mają ochotę dołączyć do Organizatorów przed warsztatami, to mogą czuć się serdecznie zaproszeni. Uczestnicy winni zabrać strój kąpielowy, ręcznik, krem do opalania, ulubione gry, magazyny, jedzenie i napoje. W warsztatach może wziąć udział każdy, bez względu na stopień zaawansowania czy sprawność fizyczną. W trakcie warsztatów uczestnicy i Organizatorzy będą dbać o swój wzajemny komfort, m.in. zachowując fizyczny dystans.

Warsztaty są częścią projektu artystyczno-badawczego, autorstwa Małgorzaty Myślińskiej, który jest realizowany w ramach Generatora Malta. Na potrzeby finałowej wystawy i towarzyszącej mu mini-publikacji warsztaty będą rejestrowane.

Artyści biorący udział w wydarzeniu.

Zgłoszenia na warsztaty należy kierować na maila: sonia.borkowicz@malta-festival.pl (ograniczona liczba miejsc). W warsztatach mogą wziąć udział osoby powyżej 15. roku życia. Nabór na warsztaty rozpocznie się 22 czerwca.

_
akt.LT

Zobacz https://malta-festival.pl/pl