Na zdjęciu fragment wystawy. Na ścianach widoczne portrety kobiet.

Wirtualny spacer po wystawie "Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek"

08.03 – 31.03.2021

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza na niezwykłą wyprawę do barwnego świata dziewiętnastowiecznej arystokracji. Od 8 marca ekspozycję "Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek" wielbiciele sztuki i historii będą mogli zwiedzać wirtualnie!

Czas pandemii mocno utrudnia bezpośredni udział w kulturalnych wydarzeniach. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców wzbogaciło więc swą ofertę o działania online. Ofertę filmów, spotkań, wystaw oraz aktywności edukacyjnych - od 8 marca uzupełni wirtualny spacer po wystawie "Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek".

Ekspozycja zagościła pod dachem Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w listopadzie ubiegłego roku. W stylowo zaaranżowanych muzealnych salach zaprezentowano nietuzinkową postać Antoniego Radziwiłła - jednego z najbardziej wpływowych polskich polityków pierwszej połowy XIX w. Dyplomata, mecenas kultury, wszechstronny artysta, ale też kochający mąż i ojciec przedstawiony został na wielowątkowym tle epoki, w której przyszło mu działać i żyć. Dzieje rodziny Radziwiłłów w Wielkopolsce , po raz pierwszy zaprezentowano przez pryzmat korespondencji - wspaniałych listów autorstwa żony i córek Namiestnika Wielkiego Księstwa Poznańskiego.

Ekspozycję prezentowaną w poznańskim Odwachu, można zwiedzać do końca miesiąca. Od 8 marca można ją będzie także obejrzeć w wersji wirtualnej i w domowym zaciszu, siedząc wygodnie w fotelu przenieść się do niezwykłych czasów i miejsc. Na wirtualnych gości czekają historyczne artefakty związane z rodziną Radziwiłłów: wspaniałe portrety, widoki miejscowości, w których przebywali, mapy z I połowy XIX wieku, oraz listy, których lektura pozwoli zagłębić się w fascynujące, prywatne życie arystokratycznego rodu. Wirtualna odsłona wystawy będzie dostępna na stronie internetowej Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości od 8 marca.

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć osobiście wystawę Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek informujemy, że można ją zwiedzać do 31 marca w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, od wtorku do niedzieli w godz.: 10.00-16.00.

Klink do spaceru

opr.sw

Zobacz https://www.wmn.poznan.pl/