Czarno-biały plakat. Po lewej grafika przedstawiająca dziób ptaka, po prawej czarne napisy na białym tle z nazwą, datą i miejscem wydarzenia.

Wernisaż Remake/Remade - wystawa prac Igora Mikody

2021-08-19 ( czwartek )
Gabinet Milbrandt, ul. Matejki 60/1, Poznań

Gabinet Milbrandt oraz Igor Mikoda serdecznie zapraszają na wernisaż REMAKE/REMADE. 19 sierpnia odbędzie się trzeci wernisaż artysty we współpracy z gabinetem.

Igor Mikoda to poznański artysta, którego obrazy można podziwiać m.in. w Gabinecie Milbrandt. W 2020 roku uzyskał tytuł dr habilitowanego, jest profesorem na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Igor Mikoda zajmuje się rzeźbą, grafiką, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Człowiek jest w centrum jego twórczej ekspresji - jest i staje się przedmiotem i podmiotem kreacji. Tworzy formy figuratywne, realistyczne, jak i abstrakcyjne struktury przestrzenne. Grafiki to tajemnicze, mroczne i intrygujące wizje nadrealnych istot, animalistycznych stworzeń i surrealistycznych pejzaży. Jego prace to hybrydy - przenikanie się brył, struktur i gestu rysunkowego. Stara się pokazać twórczą wolność i plastyczność materii wyrwanej z kanonu, prezentuje nieskończone możliwości autonomicznej kreacji. Artysta odnosi sukcesy zawodowe w kraju oraz za granicą.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają do udziału w wernisażu. Podczas wydarzenia należy przestrzegać aktualnie obowiązujących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

Zobacz www.facebook.com/events/142363204674777