Na zdjęciu twarz artysty.

Kenny Garrett - koncert

08.10.2021
20:00

Jeden z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych, pięciokrotny laureat Grammy, promować będzie swój najnowszy album "Sounds From The Ancestors".

Muzyka towarzyszyła Garrettowi już od najmłodszych lat - jego ojciec grał na saksofonie tenorowym i jazz obecny był w domu na co dzień. Rodzinne Detroit natomiast oferowało szerokie spektrum muzycznych doznań - soul, gospel, muzyka klasyczna, z których młody artysta chętnie czerpał. Kariera Kenny'ego Garretta rozpoczęła się w Orkiestrze Duke'a Eliingtona (prowadzonej przez syna wielkiego Duke'a - Mercera). Kilka lat później Kenny przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie grał w Orkiestrze Mela Lewisa oraz współpracował z takimi artystami jak: Dannie Richmond, Art Blakey, Freddie Hubbard i Woody Shaw.

Swój pierwszy solowy album ("Introducing Kenny Garrett") wydał w 1984 roku. Chwilę później zaproszony został do współpracy z Milesem Davisem. Kolejnych kilka lat wspólnego koncertowania i wspólnych nagrań z Mistrzem wywarło niezatarty wpływ na jego życie i karierę. Ostatnie dwie dekady to nieprzerwane pasmo sukcesów Kenny'ego Garretta - najwyższe oceny kolejnych jego albumów, grubo ponad 100 gościnnych nagrań, uznanie ze strony magazynu Rolling Stone, udział w ścieżce dźwiękowej do filmu "Love Jones" oraz najwyższe wyróżnienie - zdetronizowanie krzepkiego Phila Woodsa (w rankingu magazynu "DownBeat") z pozycji najlepszego saksofonisty altowego...

Bilety - 160 zł.

Więcej informacji

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/