Plakat reklamujący wydarzenie Wigilia ze Smoleniem. Zawiera szczegółowe informacje o przebiegu wydarzenia, jego organizatorach i patronacie medialnym.

Wigilia ze Smoleniem

2022-12-17 ( sobota )
Skwer Bohdana Smolenia (ul. Rybaki/Strzałowa)

Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu, Miasto Poznań i Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu zapraszają 17 grudnia 2022 r. na drugą Wigilię z Smoleniem, przy pomniku w Poznaniu, o godzinie 12.00.

Spotkanie rozpocznie się życzeniami na Święta i Nowy Rok, i nastąpi dzielenie się opłatkiem. Odbędzie się już tradycyjne kabaretowe ubieranie Bohdana Smolenia w czapkę i szalik. Dla potrzebujących będą wydawane potrawy przygotowane przez Caritas Poznań , Siostry Elżbietanki, restauracje: Amici Miei, Pierożek i kompocik. W tym roku młodzież z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich w Poznaniu przygotowało bigos, chleb i herbatę. SPAR Swarzędz owoce i karmę dla zwierząt domowych. Green Parking gorącą grochówkę z wojskowego kotła.

Kolędy zaśpiewają:

  • Ignis Cantores,
  • Gospel JOY,
  • Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego,
  • Poznański chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego,
  • Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu,
  • Zespół wokalno-muzyczny "Blue sonic"  przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,
  • uczniowie szkoły muzycznej Performance MUSIC Studio w Poznaniu.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Deszczyński. Patronat medialny: Radio Poznań, Radio Emaus, Głos Wielkopolski, Telewizja Poznań, Krzysztof Deszczyński.

Zakończenie spotkania o godzinie 15.00 Msza Święta w intencji Bohdana Smolenia odbędzie się bezpośrednio przed spotkaniem przy pomniku Artysty o godzinie 11.00 w kościele Bożego Ciała.