Zdjęcie artystów.

Koncert - Mazowsze Świątecznie

2022-12-19 ( poniedziałek )
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

Kolędy i Pastorałki w wykonaniu solistów, chóru iorkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego, należą do najpiękniejszych tradycyjnych interpretacji.

Przywołują niepowtarzalną atmosferę polskich Świąt Bożego Narodzenia, z białym obrusem, choinką i opłatkiem. W czasach "White Christmas" i "Jingle Bells" coraz rzadziej można wysłuchać polskich tradycyjnych wykonań kolęd, w których rozbrzmiewa rytm mazura, oberka czy poloneza.

"Mazowsze" należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, "Mazowsze" powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty "Mazowsza" były pierwszym kontaktem z polską kulturą. "Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik "Gazette de Lausanne", a Jerzy Waldorff nazwał "Mazowsze" perłą w koronie Rzeczypospolitej. Dotychczas widziało ich ponad 27 mln widzów, przejechali 2,3 mln km! Odwiedzili 210 miejscowości w Polsce i 51 krajów świata, a prezentując pieśni ludowe i tańce narodowe zyskali popularność i miano Ambasadora Polskiej Kultury.

Bilety w cenie 99-159 zł (w zależności od miejsca).

Bilety dostępne w:

Plakat