Zdjęcie uczestników jednej z wycieczek po Starym ZOO.

Stare Zoo - spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2023-02-11 ( sobota )
11:00
Początek i zakończenie: przed głównym wejściem do starego ogrodu zoologicznego, ul. Zwierzyniecka

Stary ogród zoologiczny w Poznaniu uznawany jest tuż po wrocławskim za jeden z najstarszych ogrodów zwierzęcych w Polsce i na świecie. Działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego i w tym samym miejscu, choć od pewnego czasu w mieście działa również drugie, Nowe Zoo. Swoje początki zawdzięcza gościom pewnej imprezy urodzinowej na terenie dawnego dworca kolejowego i ich niezwykłym prezentom. Jak kształtował się ogród zoologiczny od samego początku poprzez kolejne okresy funkcjonowania zaczynając od czasów niemieckich, przez okres międzywojnia i czasy tuż po wojnie? Czy zawsze był parkiem jako całość czy był podzielony na dwie osobne części? Z czego się utrzymywał się dawny zoolog  i w jaki sposób pozyskiwano zwierzęta egzotyczne oraz w jakich warunkach trzymano owe okazy? Jakie były najsłynniejsze ucieczki zwierząt i z kim najbardziej kojarzony jest dawny ogród na ulicy Zwierzynieckiej? Tego i wiele innych ciekawostek dowiemy się w trakcie naszego spaceru.

Przewodnicy przekonują, że nie trzeba obawiać się zimowych warunków: - Jest takie powiedzenie popularne wśród turystów. "Nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwy ubiór" - mówi Andrzej Bartczak z PoPoznaniu.pl i dodaje: - wystarczy się odpowiednio przygotować, pamiętać o ciepłej kurtce, czapce i rękawiczkach, może zabrać ze sobą jeszcze dodatkowo ciepłą herbatę w termosie i można ruszać na zwiedzanie.

Wycieczkę poprowadzi przewodnik Andrzej.

WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Uwaga. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru organizatorzy proszą aby zadbać o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Proszą też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.