Zdjęcie członków zespołu oraz nazwa zespołu.

Koncert zespołu Focus - 50th Anniversary Celebration

2023-03-25 ( sobota )
19:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Muzyka

FOCUS - holenderska progresywna grupa rockowa istnieje od 1968 roku.
Ze swoją wyjątkową marką, Focus zamanifestował się na początku lat 70, jako najbardziej udany i doceniany ze wszystkich holenderskich zespołów rockowych. Formacja nagrywała głównie muzykę instrumentalną charakteryzującą się bogatymi brzmieniami opartymi na dźwiękach instrumentów klawiszowych, fletu i gitar. W muzyce zespołu daje się zauważyć wpływ muzyki klasycznej i jazzu. Prowadzona przez członka założyciela Thijsa van Leera, najbardziej znana z przebojów "Hocus Pocus", "House of The King" i "Sylvia", a także uznanych przez krytyków albumów "Moving Waves", "Focus 3" i "Hamburger Concerto". Kultowi holenderscy mistrzowie muzyki nadal zadowalają fanów nowymi albumami na żywo i studyjnymi.
Na początku 2000 roku zespół powrócił z nowymi dobrze przyjętymi albumami "Focus 8" i "Focus 9". Focus przegrupował się w fantastycznym nowym składzie. Sir Thijs van Leer: flet, klawisze i wokal (pierwszy holenderski muzyk rockowy, ktory w 2008 roku uzyskał tytuł szlachecki). Słynny perkusista Pierre van der Linden, który dołączył do grupy na ich drugim albumie "Moving Waves" w 1972 roku. Znany na całym świecie ze swoich umiejętności rytmicznych, Pierre pozostaje kluczowym czynnikiem w brzmieniu Focus. Gitarzysta Menno Gootjes oraz uznany basista Udo Pannekeet uzupełniają obecny skład zespołu. W 2010 roku największy światowy hit Focusa "Hocus Pocus" stał na czele kampanii Nike 2010 World Cup. Muzyka Focus jest regularnie słyszana w Top Gear i Saxondale w telewizji w Wielkiej Brytanii, grach komputerowych i pojawiła się w wielu hollywoodzkich hitach, ostatnio Baby Driver (2017).
Nadeszła nowa era Focus!
W zespole pojawiła się odmłodzona pasja. Wydali pierwszy album studyjny od 6 lat, Focus 11. Z okazji 50 rocznicy powstania zespołu, na początku 2019 roku, rozpoczęli światową trasę koncertową promując nowy album. Niestety pandemia nie pozwoliła dokończyć trasy koncertowej.

Bilety w cenie 160 zł.

akt.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.ebilet.pl/muzyka/rock/focus