Zdjęcie przedstawia kilka osób, dzieci, mężczyznę oraz kobietę bawiących się na festynie

Festyn rodzinny "Poznań w formie" | Cytadela 20 maja

20.05.2023
11:00

Informacje od organizator:
"Strefa zdrowia, ekologii, bezpieczeństwa i rodzinnej rozrywki to atrakcje drugiego z serii rodzinnych festynów miejskich "Poznań w formie", który odbędzie się na Cytadeli w najbliższą sobotę. W programie występy teatralne i koncert dla dzieci, badania profilaktyczne dla seniorów, konsultacje medyczne, joga i tor przeszkód przygotowany przez poznańskich olimpijczyków.

"Poznań w formie" to cykl międzypokoleniowych pikników poruszających tematykę zdrowego życia w mieście. Jego inicjatorem jest Miasto Poznań. W programie sceny dla najmłodszych znajdą się spektakl "Misja Poznań" w wykonaniu Teatr Animacji, spektakl "Odkrywcy" w wykonaniu Teatru Fuzja i koncert "Bajkowy Brzechwa" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej Bonsai. Grupa MTP zaprasza do Strefy Rodzinnej Rozrywki na zabawy z chustą i gumą animacyjną, przeciąganie liny, skoki w workach i budowanie z klocków. Będzie też wielka eko-gra i tańce animacyjne z pomponami. Centrum Sztuki Dziecka, organizator 24. Biennale Sztuki dla Dziecka, przygotował dla dzieci warsztaty plastyczne pt. "Wiatraki, nie-wiatraki". Firma Tormel przygotowała dla uczestników festynu "Poznań w formie" wyjątkową atrakcję - jogę pod chmurką. Zapraszamy na dwie sesje w godz. 12:00-13:00 oraz 14:00-15:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapraszamy w stroju sportowym i z własną matą. Zajęcia poprowadzi Kasia Krzysztofiak - założycielka studia Projekt Joga. Olimpijczycy z Poznania, sprinter i bobsleista Kamil Masztak i zapaśniczka Agnieszka Wieszczek-Kordus, zapraszają najmłodszych na sportowe zmagania i do pokonania specjalnie przygotowanego toru przeszkód. Strefa zdrowia Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje medyczne. Na miejscu każdy, bez wcześniejszych zapisów i skierowania, będzie mógł wykonać badania densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy, badania słuchu i wzroku pod kątem ostrości widzenia. Katedra Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oferuje pomiary składu ciała i omówienie wyników, a także krótkie porady dietetyczne na temat zdrowego żywienia. POSUM proponuje porady, jak postępować w przypadku ukąszenia przez kleszcza. Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu będzie prowadziła badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy i namawiała do rzucenia nałogu nikotynowego. Przy użyciu alkogogli, będzie można doświadczyć wpływu spożycia alkoholu na sprawność psychoruchową. PCK Poznań zaprasza na swoje stoisko, gdzie będzie można potrenować przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Strefa ekologii Zarząd Zieleni Miejskiej przygotuje ścieżkę sensoryczną, po której będzie można przejść bosymi stopami. Zaprosi też do parkowej apteki, w której będzie można się dowiedzieć więcej o właściwościach leczniczych roślin. Można będzie też wziąć udział w zabawie Koło fortuny - Jakim drzewem jestem? Zakład Zagospodarowania Odpadów stawia na edukację z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami. Oddział Edukacji Ekologicznej, Wydział Gospodarki Komunalnej da drugie życie niepotrzebnym rzeczom - ze starych firanek i T-shirtów uszyje woreczki wielkokrotnego użytku do zakupu owoców i warzyw. Strefa bezpieczeństwa Komenda Miejska Policji w Poznaniu przygotowała atrakcje związane z bezpieczeństwem - m.in. wielkoformatową grę dla najmłodszych. Straż Miejska Miasta Poznania będzie prowadziła działania edukacyjne dla właścicieli psów oraz dla seniorów w ramach autorskiego programu "POZytywniacy". Dzieci ucieszą się też z możliwości obejrzenia z bliska radiowozów, którymi na co dzień poruszają się stróże prawa."

Zobacz www.facebook.pl/PoznanwFormie