Na grafice plakat wydarzenia.

Brudne róże - wystawa malarstwa Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej

19.05 – 03.06.2023

Przekrojowa prezentacja twórczości artystki, która współprowadzi artystyczny dom Teatr Cinema w Michałowicach od 1992 roku, będąc jednocześnie gospodynią, aktorką, scenografką i malarką. Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze obrazy Rotkiewicz-Szumskiej z tytułowego cyklu oraz wybór prac pochodzących z różnych etapów twórczości prezentujących panoramę zainteresowań i motywów obecnych w pracach Rotkiewicz-Szumskiej od końca lat 80-tych do dzisiaj.

Podczas wernisażu, w piątek 19 maja odbędzie się performance Wojak, osoby artystycznej pochodzącej z Australii, która razem z Katarzyną studiowała w Gdańsku.

Katarzyna Rotkiewicz-Szumska - urodzona w 1958 w Szczecinie. Malarka, zajmuje się również teatrem, scenografią, fotografią i wideo. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Od 1992 roku współtworzy Teatr Cinema w Michałowicach - w Karkonoszach, gdzie mieszka i pracuje - awangardową, surrealistyczną formację działającą na pograniczu sztuk wizualnych i teatru ruchu, nawiązującą do dokonań dadaistów czy teatru absurdu.

Wojak (ono/ich) transdyscypinarna osoba artystyczna, mieszka na ziemiach Widjabul Wia-bul Bundjalung na wschodnim wybrzeżu Australii. Tworzy procesualne prace i interpwencje performatywne, w których wizualny, poetycki język zestawiony jest z rytuałem i odmiennymi stanami świadomości.