W dolnm lewym rogu mężczyzna rzeźbiący napisy w kamieniu, a nad nim chmurka jego myśli z maszyną do pisania. Obok napisy informacyjne o wydarzeniu.

Warsztaty kreatywnego pisania // pracowania otwarta

2023-09-14 ( czwartek )
Dom Tramwajarza, ul.Słowackiego 19/21, Poznań

Warsztaty kreatywnego pisania wracają do Domu Tramwajarza!
Literackie zaangażowanie odnosi się do świadomego i aktywnego zaangażowania pisarza w przedstawienie i komentowanie społecznych kwestii za pomocą literatury. Jest to sposób wykorzystywania literackiego medium do wyrażania opinii, wartości, idei oraz podejmowania dyskusji na temat istotnych problemów społecznych.
Ogłoszenie organizatora:
"Wychodzimy z założenia, że każdy ma prawo do tworzenia, dlatego nasze warsztaty są zaproszeniem do wspólnego, kreatywnego pisania.
Literackie zaangażowanie może przybierać różne formy, a droga, którą wybierzesz zależy od Ciebie, my pomożemy dobrać tylko właściwy plecak, no może ewentualnie buty
Poznasz jasne i bezpośrednie narzędzia, które mogą pomóc wyeksponować Twoje potrzeby twórcze. Możesz skupić się na pisaniu realistycznych opowieści, które ukazują codzienne życie i problemy ludzi lub zdecydować się na formy wykorzystujące elementy niezwykłości czy fantastyki. Nie zajmujesz się pisaniem? Nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć przygodę podczas tegorocznych wakacji i zadbać o swój samorozwój.
Literatura zaangażowana ma na celu zainspirowanie do refleksji, rozważania i działania w kontekście społecznym. Podczas warsztatów będziemy próbowali przelać na papier emocje, wywołać empatię i zastanawiać się, w jaki sposób literatura może przyczynić się do wzrostu świadomości problemów społecznych lub im przeciwdziałać.
W co wierzymy? Że literatura ma moc oddziaływania. Pierwsze słowo to początek nowej historii.
Przyjdź ją napisać!
W tym roku oprócz warsztatów pobudzających kreatywność, planujemy również organizację spotkań z współczesnymi poetkami i poetami, a także spotkania dla osób zajmujących się animacją literatury i kultury. Wymyślimy wspólnie zajęcia kreatywnego pisania dla dzieci, seniorów i innych grup wiekowych/środowiskowych, które będą dla Was interesujące."

Pracownia warsztatowa ma charakter otwarty, to znaczy, że możesz przyjść na spotkania bez wcześniejszych zapisów. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że znajdzie się dla Ciebie miejsce, napisz: fundacjakulturakcja@gmail.com.
Warsztaty przeznaczone dla osób pełnoletnich, w wypadku osób poniżej 18. roku życia potrzebna pisemna zgoda opiekuna.

Zobacz www.fb.me/e/1uCOANkgE