Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Idea przewodnia tegorocznego Festiwalu Haendlowskiego opiera się na założeniu, by przedstawić zróżnicowane aspekty twórczości dwóch gigantów szczytowego okresu muzycznego baroku - Georga Friedricha Haendla oraz Johanna Sebastiana Bacha.

Koncerty:

12.10.2023, 19.30 - (No) Strings Attached
Aleksandra Bryła - skrzypce
Maria Banaszkiewicz-Bryła - klawesyn

Koncert inaugurujący Festiwal to wydarzenie na wskroś kameralne - słynne sonaty na skrzypce i klawesyn obbligato wykonają wybitne Artystki - klawesynistka Maria Banaszkiewicz-Bryła, Kierownik Katedry Historycznych Praktyk Wykonawczych w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Aleksandra Bryła - znakomita skrzypaczka, laureatka wielu nagród, koncertująca na całym świecie z cenionym kwartetem Meccore String Quartet.

14.10.2023, 19.30 - Hymny Koronacyjne
Accademia dell'Arcadia, Cantus Humanus
dyr. Bartłomiej Stankowiak
słowo o muzyce - prof. Halina Lorkowska

Drugi koncert festiwalowy to wydarzenie, które z pewnością zainteresuje miłośników muzyki Georga Friedricha Haendla z całej Polski - słynne Hymny Koronacyjne (Coronation Anthems) wykona orkiestra Accademia dell'Arcadia wraz z chórem Cantus Humanus. Całością zadyryguje Bartłomiej Stankowiak, artysta na co dzień związany z Uniwersytetem Zielonogórskim, którego z orkiestrą Accademia dell'Arcadia łączy wieloletnia przyjaźń i współpraca udokumentowana w dorobku fonograficznym orkiestry. Słowo o muzyce przedstawi niezrównana znawczyni dziejów muzyki, rektor Akademii Muzycznej w Poznaniu prof. Halina Lorkowska.

15.10.2023, 19.30 - Kolacja, której nie było
Mateusz Wierzchowski - organy

Trzeci koncert to uczta dla ducha i dla wyobraźni - prowokacyjna sztuka Paula Barza stanowi inspirację do skonstruowania programu recitalu organowego bardzo zdolnego organisty młodego pokolenia, Mateusza Wierzchowskiego, na co dzień związanego z Klasztorem Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. Usłyszymy dzieła organowe Bacha oraz Händla - kolację, której nie było.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Plakat

Zobacz www.facebook.com/events/1686065815209760/1711211062695235/?active_tab=about