Na zdjęciu fragment przedstawienia.

Spektakl w języku angielskim z polskimi napisami. 

Światowej sławy szkocka choreografka Claire Cunningham wraz z zespołem czołowych artystów i artystek z niepełnosprawnością zapraszają na niezapomniany wieczór, podczas którego odkryją przed widzami oraz widzkami olśniewający i tajemniczy świat tribute artist, czyli artystów składających hołd wielkim postaciom sceny.
"Thank You Very Much" wkracza na scenę z dowcipem, splendorem, blichtrem i pulsującą energią muzyką. To spektakl, który przemierza ścieżki i bezdroża społecznych wyobrażeń o normalności i burzy mit o tym, jakie powinny być ciała. Tancerze zakładają swoje lśniące kostiumy i pytają: kim staraliśmy się być przez całe życie? Czy kiedykolwiek był to nasz wybór? I czym tak naprawdę jest the wonder of you, cudowność, o której śpiewał Presley?
CLAIRE CUNNINGHAM - jest performerką i twórczynią multidyscyplinarnych spektakli, jedną z najbardziej cenionych, odnoszących sukcesy i dynamicznych choreografek w Szkocji. Jako artystka samoidentyfikująca się jako osoba z niepełnosprawnością należy do światowej czołówki twórców i twórczyń teatralnych o nienormatywnych ciałach. W swojej pracy często opiera się na niestandardowym wykorzystaniu kul ortopedycznych oraz eksploracji potencjału jej własnej fizyczności, przy świadomym odrzuceniu tradycyjnych technik tanecznych (opracowanych dla ciał "pełnosprawnych").  
"Myślę, że moja twórczość mieści się w ramach tańca współczesnego, ale zawsze jest w niej też dużo tekstu. Lubię brać na artystyczny warsztat skomplikowane, osobiste czy też zniuansowane idee dotyczące polityki niepełnosprawności i rozpracowywać je w sposób łatwy do zrozumienia, szczególnie jeśli chodzi o nowe koncepcje tego, jak publiczność może postrzegać niepełnosprawność" - opowiada o swojej twórczości Cunningham. 

Więcej informacji

Bilety: 40 zł (n), 30 zł (u) / czas trwania: 90' / wiek: 12+

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl/