Na grafice plakat promujący wydarzenie.

Koszmary Dziesiątki - wystawa w Galerii Arsenał

22.09 – 05.11.2023

Koszmary Dziesiątki to grupowa wystawa młodego malarstwa, której projekt znalazł się na krótkiej liście zwycięzców konkursu Galeria miejscem wspólnym! | MIKROGRANTY. Wśród wielu ciekawych, multimedialnych propozycji pomysł na zrealizowanie prezentacji obrazów spotkał się z entuzjastyczną reakcją większości jurorów.

W formularzu zgłoszeniowym młodzi artyści napisali, że: " (...) głównym zamysłem jest zaobserwowanie problemów codzienności, refleksja nad relacją z otaczająca nas rzeczywistością i trudem życia wśród chaosu świata współczesnego. Wystawa ma na celu ukazanie podobieństwa naszego postrzegania, pokazując zarówno indywidualne doświadczenia, jak i społeczne konteksty. Koszmary Dziesiątki - odnoszą się do katastroficznych motywów (...) Inspirując się współczesnym światem, zadajemy sobie pytania - jaka jest jego natura i czy jesteśmy w stanie się jej sprzeciwić?" Warto podkreślić, że rzadko się zdarza, by wyraziste postawy artystyczne w wielokulturowej grupie tak ze sobą współgrały i wzajemnie się uzupełniały.

W wystawie udział biorą: Sasha Bashinsky, Natalia Borczi, Emil Bucki, Martyna Czech, Ada Jurczak-Łowkis, Kamila Kamińska, Blake Malone, Piotr Mlącki, Diuna Ostrowski, Ana Vostruchovaite.

Więcej inormacji

opr.sw

Zobacz arsenal.art.pl/