Plakat z informacjami o wydarzeniu, które są też podane w artykule.

Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Radek Rak, Janusz L. Wiśniewski czy Ken Follett - między innymi ci autorzy przyjęli zaproszenie do udziału w 8. edycji Targów Książki Empiku. Codziennie przez dwa tygodnie, począwszy od 11 października, czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w kilkudziesięciu spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami najgorętszych nowości literackich.

Rozmowy odbędą się online na trzech "scenach". Na Scenie Głównej pojawią się najpopularniejsi polscy i zagraniczni autorzy literatury gatunkowej, którzy opowiedzą o swoich najnowszych książkach, m.in. Remigiusz Mróz (Światła w popiołach), Wojciech Chmielarz (Zwykła przyzwoitość), Janusz L. Wiśniewski  (Stany splątane). Nie zabraknie także spotkań z autorami zagranicznymi. Swój udział w targach potwierdził Ken Follett, który opowie o Zbroi światła - ukoronowaniu najpopularniejszego cyklu swoich powieści rozpoczętego przez kultowe już Filary Ziemi, a także E.L. James, autorka trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya, która powraca z porywającą i pełną namiętności powieścią Missus.

Scena Apostrof jest dedykowana twórcom literatury pięknej, reportażu i książek z zakresu rozwoju osobistego. Czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniu online m.in. z dr Asią Podgórską, autorką książki Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie, Miłką Raulin, autorką książki 600 kilometrów lodową pustynią, która opowie o swojej wyprawie po Grenlandii, czy z Wojciechem Jagielskim, który opowie o swojej premierowej książce Wojna. Antologia reportażu wojennego.

Trzecia scena poświęcona będzie wciąż zyskującej na popularności literaturze Young Adult. Fani tego gatunku będą mogli posłuchać rozmów z Aleksandrą Negrońską, Weroniką Ancerowicz, Agatą Polte, Melką Kowal (Soymel) czy Agatą Gładysz.

Warto uważnie śledzić transmisje, bo podczas spotkań będzie można kupić online premierowe książki z autografami autorów. Wszystkie rozmowy będą tłumaczone na PJM i transmitowane na Facebooku i YouTube Empiku, a spotkania sceny Young Adult dodatkowo na Instagramie.

Pełny program spotkań autorskich online dostępny jest na stronie Empik.com/targi-ksiazki.

Wśród targowych premier uwagę zwracają również: Za wszelką cenę Harlana Cobena, 5 składników po śródziemnomorsku. Łatwe niezwykłe dania Jamiego Olivera, Harry Potter. Magiczny Almanach J.K. Rowling, Dystopia Vincenta V. Severskiego czy kolejne książki z bestsellerowej serii Kicia Kocia Anity Głowińskiej.