Na zdjęciu postać św. Marcina na koniu.

Imieniny Ulicy Święty Marcin

11.11.2023
11:00

11 listopada poznanianki i poznaniacy ponownie pokażą jak radośnie obchodzić zarówno Dzień Niepodległości, jak i Imieniny Ulicy. Co najważniejsze, będziemy świętować razem w duchu otwartości i dobroczynności. Zapraszam wszystkich mieszkańców i gości odwiedzających stolicę Wielkopolski do wspólnej zabawy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.  Jak podkreśla Andrzej Maszewski, organizator Imienin Ulicy Św. Marcin, świętowaniu przyświecać będzie idea poznańskich obchodów 11 listopada, która podobnie jak w poprzednich latach, wyraża się w haśle "Czyń dobro", nawiązującym do postawy patrona św. Marcina. 

- Zbieżność z Dniem Niepodległości sprawia, że pragniemy przypomnieć, czym jest nowoczesny patriotyzm polegający na trosce o słabszych i potrzebujących pomocy, budowaniu płaszczyzn porozumienia oraz dbałości o otoczenie - środowisko naturalne i klimat. Jednocześnie chcemy się nim dzielić, organizując obchody 11 listopada pozbawione patosu i podziałów, wypełnione dumą z lokalności i dziedzictwa oraz szacunkiem dla różnorodności, a także otwartością i przyjacielskimi gestami - mówi Andrzej Maszewski. 

Co przygotowano?

Obchody 11 listopada rozpoczną się o godzinie 11:00. W programie imprezy znajdują się liczne atrakcje dla całej rodziny: warsztaty plastyczne i artystyczne, pokazy akrobatyczne Teatru z Głową w Chmurach czy breakdance'u. Dla publiczności zagrają: zespół Siły Specjalne i Pan Kataryniarz. Strefę organizacji pozarządowych, działających na rzecz drugiego człowieka, wypełnią warsztaty, animacje i prezentacje o codziennej działalności NGOsów. Przez cały dzień aż do późnego wieczora będzie działał kiermasz, kuszący swoimi smakami i wyrobami rzemieślniczymi. Gospodarze i gospodynie lokali gastronomicznych mieszczących się przy ulicy Św. Marcin zaproszą na imieninowe menu i specjalną grę miejską. Animacje będą dostępne przez cały dzień. Wieczorem na dużej scenie na placu Adama Mickiewicza, wybrzmią dźwięki czeskiego zespołu Užjsme doma i dobrze znana kilku pokoleniom Polaków i Polek, Majka Jeżowska, autorka niezapomnianych piosenek, które wszyscy potrafią zanucić. 

PROGRAM WYDARZEŃ:

KIERMASZ ROGALA

g. 11-21.30

al. Niepodległości oraz ul. Św. Marcin (odcinek od al. Niepodległości do ul. Gwarnej)

ANIMACJE

g. 11-13 | "Lalki motanki i origami świętomarcińskie" - warsztaty / Fundacja Art Cluster, ul. Św. Marcin 57

g. 11-13 i g. 15-18 | Warsztaty plastyczne / Fundacja AITWAR, ul. Św. Marcin 57

g. 12-18 | Pan Kataryniarz przestrzeń ul. Św. Marcin

g. 15-18 | Teatr z Głową w Chmurach (szczudlarze, żonglerzy, kuglarze) przestrzeń ul. Św. Marcin

g. 15-18 | Pokazy tańca breakdance, skrzyżowanie ulic Św. Marcin i F. Ratajczaka

g. 15-21 | Sety dj-skie Pod Alfami:

g. 15-18 - Nienaturalne Pobudzenie Sounsystem

g. 18-21 - Dj Radar

g. 15.30, 16.30 i 17.30 | Fundacja Nordoff Robbins, Zespół Muzyczny SIŁY SPECJALNE okolice ul. Garncarskiej

STREFA NGO-sów

g. 11-13 i g. 15-18 | Strefa prezentacji organizacji pozarządowych działających na rzecz drugiego człowieka w Poznaniu - warsztaty, spotkania i okazje do rozmów z tymi, którzy działają na co dzień

KOROWÓD

g. 13 | Uroczyste przekazanie kluczy do miasta z udziałem Prezydenta Jacka Jaśkowiaka oraz Orkiestry na rowerze

start: ul. Piekary, koniec: plac A. Mickiewicza

KONCERTY FINAŁOWE

g. 18 | Uz jsme doma

g. 19.15 | Majka Jeżowska

Scena Główna na placu A. Mickiewicza

KOALICJA ŚWIĘTY MARCIN

Gra uliczna oraz prezentacja okolicznych lokali

Zobacz ckzamek.pl/