Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia.

"Historia mówi przez pokolenia" - pod tym hasłem odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej.

Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej to pierwsze takie wydarzenie w naszym regionie, podczas którego zapraszamy do strefy edukacyjnej i nowych technologii, na debaty historyczne, wystawy multimedialne, pokazy filmowe, warsztaty oraz na wiele innych atrakcji. Opowiemy naszą historię, ze szczególnym uwzględnieniem jej wymiaru lokalnego. Będziemy rozmawiali o czynie zbrojnym Wielkopolan m.in. podczas Powstania Wielkopolskiego oraz zaangażowaniu w odbudowę odradzającej się Rzeczypospolitej. Przypomnimy dramatyczne lata II wojny światowej oraz doświadczenie okupacji i włączenia naszych ziem w granice III Rzeszy Niemieckiej. Przywołamy lata powojenne i komunistyczne zniewolenie, heroizm robotników podczas Czerwca 1956 oraz poświęcenie mieszkańców Zielonej Góry w roku 1960 - zmagania Wielkopolan i Lubuszan w drodze do roku 1989. Te wszystkie kroki doprowadzą nas do upamiętnienia ludzi "Solidarności".

Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej będzie opowieścią o najnowszej historii Polski przemawiającą do każdego pokolenia: zarówno osób starszych, dobrze pamiętających trudny wiek XX, jak i do młodzieży, uczącej się poprzez nowe technologie, multimedia i zabawę.

Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej odbędzie się w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 10, wejście bramą nr 9 od strony Dworca Zachodniego).  Zapraszamy we wtorek 18 czerwca 2024 r. w godz. 09:30-19:00 i w środę 19 czerwca 2024 r. w godz. 09:30-16:00.

Wstęp na Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej będzie wolny po wcześniejszym pobraniu wejściówek ze strony tobilet.pl.

Program na 18.06.2024

Program na 19.06.2024

Na zakończenie Kongresu odbędzie się koncert "Odyssea" - koncert obędzie się 19 czerwca 2024 r. o godz. 19:00 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i będzie wydarzeniem kończącym Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej.

Wstęp na koncert jest wolny, po pobraniu bezpłatnych wejściówek ze strony tobilet.pl.

Kup bezpośrednio:

Pełen program

Zobacz poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/200262,Wielkopolski-Kongres-Pamieci-Narodowej-Poznan-18-19-czerwca-2024.html