Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Koncert z cyklu Poznańskie Muzykalia z utworami Kordy i Rusowicz

30.06.2024
18:00

Wojciech Korda i Ada Rusowicz byli wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej lat 60. i 70. XX wieku.

Korda, gitarzysta i wokalista, był członkiem zespołu Niebiesko-Czarni, z którym odniósł wiele sukcesów w Polsce i za granicą. Rusowicz, również wokalistka tego zespołu, zdobyła ogromną popularność dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi i charyzmie sceniczej.

Poznaj tę wspaniałą parę rozkwitającego big-bitu trochę bliżej. 30 czerwca 2024 spotkajcie się by wspólnie powspominać ich wyjątkowe utwory i czasy.

Na scenie wystąpią młodzi, uzdolnieni wokaliści i wokalistki - pojawią się nowe twarze, wyłonione w castingach, ale nie zabraknie też głosów, które wierna publiczność może pamiętać z poprzednich edycji. Wystąpią: Gabriela i Alicja Bartnik, Konrad Bebiołka, Marianna Ćwiąkała, Sambor Dudziński, Maria Łacka, Pola Płowiak, Jakub Rajman oraz Emilia Tomaszczyk wraz ze wsparciem zespołu wokalnego Serca Bitche w składzie: Mewa Topolska, Zuzanna Piłasiewicz, Kaja Stępniak.

Wokalistom towarzyszyć będzie akompaniament zespołu studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Zagrają: Emma Kluczyńska (piano), Kuba Kozłowski (perkusja), Dawid Stawecki (gitara basowa), Krzysztof Szymenderski (gitara), Julia Oleksa (saksofon), Karol Girwidz (klarnet), Weronika Bałaban (skrzypce).

Tak właśnie rozpocznie się czwarta edycja cieszących się rosnącą popularnością "Poznańskich Muzykaliów". W poprzednich latach skupiliśmy się na twórczości takich artystów, jak: Kora Jackowska i zespół Maanam, Maria Koterbska, Ewa Demarczyk, Krzysztof Krawczyk, Halina Frąckowiak, Grzegorz Tomczak i Grzegorz Ciechowski, Andrzej Zaucha, Anna Jantar, Elvis Presley i Zbigniew Wodecki.

Wstęp wolny.

__________

Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK serdecznie zaprasza na koncert z cyklu Poznańskie Muzykalia

Czym są Poznańskie Muzykalia?

To cykl koncertów organizowanych przez PTAAAKa, do których współtworzenia zaproszeni są młodzi artyści. To w ich wykonaniu można usłyszeć utwory starych, dobrych klasyków, których twórczość warta jest pamiętania i wspominania. Do tej pory zrealizowaliśmy 12 koncertów z udziałem wyłonionych w castingach wokalistów. Koncerty poświęcone były takim artystom jak: Kora Jackowska (MANAAM), Maria Koterbska, Ewa Demarczyk, Elvis Presley, Krzysztof Krawczyk, Halina Frąckowiak, Grzegorz Tomczak, Grzegorz Ciechowski, Andrzej Zaucha, Anna Jantar i Zbigniew Wodecki. Co roku koncerty przyciągają coraz większe grono zarówno publiczności jak i zainteresowanych wokalistów. Tegoroczna edycja Poznańskich Muzykaliów obejmie trzy koncerty poświęcone Wojtkowi Kordzie, Adzie Rusowicz i Niebiesko-Czarnym, zespołowi Bajm oraz Czesławowi Niemenowi.

Plakat