plakat

Warsztaty dla dzieci z nadruków na koszulkach

23.11.2013
11:00

Warsztaty dla dzieci polegające na samodzielnym wykonaniu projektu i nadruku na tkaninie techniką sitodruku. Warsztaty są przewidziane dla dzieci w wieku 7-11 lat i potrwają około 5-6 godzin. Do wykonania nadruku dzieci powinny posiadać czystą, bawełnianą koszulkę dowolnego kroju i koloru (im jaśniejszy kolor, tym nadruk będzie łatwiejszy do wykonania).

Pierwsza część warsztatów będzie polegała na przygotowaniu kliszy potrzebnej do wykonania formy drukowej. W tej części uczestnicy będą rysować na folii projekt nadruku. Istnieje możliwość przyniesienia swoich własnych wzorów pod postacią książeczek, wydruków itp i przerysowania ich. 
W czasie przerwy odbędą się dodatkowe zajęcia kreatywne dla dzieci.
Druga część zajęć będzie polegała na przygotowaniu farby drukarskiej w dowolnym kolorze oraz wydruku wzoru na przyniesionych ubraniach. Każde dziecko może wydrukować po kilka koszulek - zalecamy zabranie przy najmniej dwóch sztuk i przeznaczenie jednej na zepsucie ;)
Wszystkie komponenty i narzędzia użyte w trakcie warsztatów będą nieszkodliwe dla zdrowia. Użyte farby można zmyć wodą z rąk (ale same farby są bardzo trudno spieralne). Koszulki nie powinny być prane przez co najmniej dwa tygodnie po wykonaniu nadruków. Jest to czas potrzebny na utwardzenie farby i wniknięcie jej w podłoże. Każde dziecko musi poosiadać pisemną zgodę rodziców na udział w warsztatach.
Cena: 40 zł w tym materiały poza koszulkami, poczęstunek. Płatne na wejściu.
Rezerwacja biletów: http://sitodruk.evenea.pl/

Prowadzący:
Witold Koziarski - grafik dtp urodzony w drukarni. Aktualnie zajmuje się technologiczną obsługą druku w przygotowalni fleksograficznej. Pasjonat rzemiosła i tradycyjnych technik druku. Współwłaściciel drukarni sitodrukowej.
Maryna Mazur -pracuje jako asystentka w Pracowni Druku Wypukłego i Wklęsłego w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz laborantka w III Pracowni Grafiki (wklęsłodruk) na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu."