Dzień Włoski w Poznaniu.

2013-11-26 ( wtorek ) – 2013-12-06 ( piątek )
Poznań

Dzień Włoski w Poznaniu to kolejne wydarzenie z cyklu ROK PO EURO2012, którego pomysłodawcą jest poseł Filip Kaczmarek. Wydarzenie ma na celu przybliżenie historii i kultury kraju z Półwyspu Apenińskiego mieszkańcom Wielkopolski.

W ramach przedsięwzięcia przewidziano spotkania, w trakcie których zaproszeni goście przeprowadzą rozmowy na temat współpracy gospodarczej Wielkopolski z Republiką Włoską. Spotkania te będą odbywać się z udziałem Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.

W ramach Dnia Włoskiego w Poznaniu organizatorzy przygotowali także szereg innych wydarzeń. Wszystkich miłośników włoskiej motoryzacji zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej "ForzaItalia- motoryzacja włoska w obiektywnie", która bez wątpienia będzie prawdziwą gratką dla wszystkich pasjonatów "czterech kółek". Wystawę będzie można zobaczyć w Urzędzie Miasta Poznania od 26 listopada do 6 grudnia.

Kolejnym wydarzeniem jest "Włoski Czwartek w Kinie Muza", gdzie będzie okazja obejrzeć projekcję włoskich filmów: "Habemus Pappam- Mamy papieża", "Passione" oraz "Coś pięknego". Więcej informacji niebawem na www.kinomuza.pl.

Wspaniałą okazją do rodzinnie spędzonego czasu w włoskim stylu będą z pewnością także "Rodzinne Warsztaty w Bonbon Cafe- manufaktura słodyczy", które odbywać się będą w dniach 27-29 listopada.  W ramach warsztatów kulinarno-artystycznych dzieci wraz ze swoimi rodzinami będą mogły m.in. samodzielnie wyprodukować lizaki w kolorach włoskiej flagi oraz przygotować włoskie potrawy, a także maski karnawałowe i ozdoby z makaronu. Poprzez zabawę dzieci będą miały okazję zdobyć nowe umiejętności oraz poznać włoską kulturę i tradycje. Szczegóły oraz zapisy już wkrótce na www.bonboncafe.pl.

Będzie również okazja poznać tajniki języka włoskiego biorąc udział w "Włoskiej lekcji" organizowanej przez Centrum Nauki Języka Włoskiego "Dante Alighieri". Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem mailowym sekretariat@scdantealighieri.com.pl lub tel. (61) 8 510 999.

Zwieńczeniem wydarzeń w ramach Dnia Włoskiego w Poznaniu będzie "Mikołajkowy turniej piłkarski Reiss Cup" organizowany przy współpracy z akademią piłkarską dla dzieci "Akademia Reissa". Kilkaset dzieci biorących udział w turnieju będą rywalizować w drużynach nazwanych od włoskich klubów piłkarskich. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć zacięte pojedynki najlepszych włoskich ekip piłkarskich zapraszamy na halę sportową do Dopiewa w dniach 30 listopada i 1 grudnia. Więcej informacji: www.akademiareissa.pl.

Program na plakacie.
Więcej szczegółów już wkrótce.

Plakat imprezy