foto

Weekend w Mobilnym Muzeum Powstania Wielkopolskiego

18.01 – 19.01.2014

Organizatorzy przygotowali na weekend, 18 i 19 stycznia br., specjalne atrakcje dla dzieci.

W sobotę (18. stycznia) będą to zajęcia plastyczne, podczas których najmłodsi będą tworzyć kotyliony oraz rozwiązywać zadania i zagadki edukacyjne. W niedzielę (19. stycznia) zwiedzający po raz kolejny spotkają grupę rekonstrukcji historycznej "3 Bastion Grolman". Tego dnia dzieci wysłuchają ciekawostek na temat medali i odznaczeń z okresu powstania, a następnie w ramach specjalnie przygotowanych warsztatów stworzą z ciastek, kolorowych i słodkich ozdób własne odznaczenia.

W sobotę i niedzielę w godzinach 12-15 będzie można również wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu z przewodnikiem (zwiedzanie rozpoczyna się o pełnej godzinie, ostatnie wejście o godz. 15.00). Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali także drukowane materiały edukacyjne poszerzające wiedzę historyczną.

Program wydarzeń:

Sobota, 18. stycznia, godz. 12-15

  • zwiedzanie z przewodnikiem
  • zajęcia plastyczne dla dzieci - dzieci wykonają kotyliony

Niedziela, 19. stycznia, godz. 12-15

  • zwiedzanie z przewodnikiem
  • zajęcia kulinarno-plastyczne - dzieci wykonają medale i odznaczenia z ciastek i kolorowych ozdób.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej "3 Bastion Grolman" przygotowała "Żywe lekcje Historii" (19.01. oraz 25-26.01.), które umożliwią poznanie zagadnień z okresu Powstania Wielkopolskiego w sposób praktyczny. Zwiedzający zobaczą, jak wyglądali powstańcy i poznańczycy w tamtym okresie, czym walczyli, co było dla nich bardziej pożyteczne, a co mniej. Lekcje takie inspirują również zwiedzających do dyskusji, a prelegenci są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące samych mundurów, jak i wydarzeń z tamtego okresu.