plakat

Dzień Bajki i Baśni

2014-05-17 ( sobota )
13:00
Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji oraz Grupa Literyczna Na Krechę zapraszają dzieci na Dzień Bajki i Baśni do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

W programie:

  • przedstawienie Teatru Małeke pt. "Kamieniarz" - baśń chińska przedstawiona za pomocą Kamishibai (sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków/ilustracji),
  • czytanie bajek,
  • wystąpienie bajarza Łukasza Bernady, który opowie kilka baśni regionalnych, między innymi o Dzikim Strzelcu, o ukrytych skarbach oraz o tym jak mieszkańcy Chojna przestraszyli się kota,
  • warsztaty bajki i wiersza z poetką dziecięcą Aldoną Latosik - dzieci same stworzą opowieść i ułożą w rymowane wersy.

Na młodych widzów czekają liczne atrakcje (konkursy, zabawy) i nagrody rzeczowe. Będzie można wygrać zabawkę z Big Shop, wizytę w sali zabaw Eldorado Kids, bony do wykorzystania na zajęcia dla dzieci w Zamkova Studio Rozwoju czy kupon na mini sesję zdjęciową w Anna Węcel Photography.

Zajęcia są nieodpłatne. Organizatorzy proszą jedynie o wcześniejsze zgłoszenie mailowe na adres fundacji biuro@kulturaiedukacja.pl (ograniczona liczba miejsc) - w tytule należy wpisać "Dzień Bajki i Baśni".

Dzień Bajki i Baśni dedykowany jest dzieciom od 4 do 12 roku życia, ale chętnie widziane będą dzieci w każdym wieku wraz z opiekunami.