plakat

Bajeczna Niedziela u Raczyńskich

2014-05-25 ( niedziela )
12:15
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Sala 1, Poznań

Kategoria: Dziecko

Łukasz Nowicki zaprezentuje fragmenty książek Macieja Orłosia "Mela i Kuba dają radę" oraz "Mela i Kuba. Dodaj do znajomych".

Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat oraz ich rodziców, opiekunów. Wstęp na bezpłatne zaproszenia do odbioru w CIM oraz w bibliotece.

Łukasz Nowicki
- aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, dziennikarz, prezenter telewizyjny. Ukończył krakowską PWST, od roku 2000 pracuje w Teatrze Ateneum w Warszawie, od 2011 roku prowadzi teleturniej "Postaw na milion".
Maciej Orłoś - gospodarz programów telewizyjnych i konferansjer. Jeden z najbardziej popularnych prezenterów  telewizyjnych w Polsce - laureat trzech Wiktorów, w tym Super Wiktora 2011 za całokształt dokonań oraz Telekamery. Trener wystąpień publicznych, autoprezentacji i kontaktów z mediami. Prywatnie ojciec czworga dzieci, zachęcał do czytania dzieciom w kampanii społecznej organizowanej przez fundację Cała Polska czyta dzieciom. Od 2007 roku napisał 4 książki dla dzieci.
Książki "Mela i Kuba dają radę" oraz "Mela i Kuba. Dodaj do znajomych" to pełne humoru opowiadania i bardzo prawdziwe historie o życiu i przygodach pewnego nietuzinkowego rodzeństwa. Jedenastoletni Kuba i siedmioletnia Mela przeżywają to wszystko, co przeżywają inne dzieciaki w ich wieku. Szkoła, wakacje, codzienność w zgranej, acz niekoniecznie do końca zgodnej rodzinie. Kuba i Mela to inteligentne i niekiedy bardzo złośliwe bestie, które pilnie obserwują zachowania dorosłych. Z ich opowieści wyłania się zabawny obraz starszego pokolenia, które nie jest w stanie pojąć praw i zasad rządzących życiem ich dzieci. Pełna ciepła i niewymuszonego humoru książka skierowana jest nie tylko do najmłodszych czytelników.

Zobacz www.bracz.edu.pl