plakat

Ene Due De - Festiwal Designu dla dzieci

2014-05-31 ( sobota ) – 2014-06-01 ( niedziela )
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Kategoria: Dziecko

31 maja i 1 czerwca 2014 roku w Concordia Design w Poznaniu odbędzie się IV edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. To wydarzenie w pełni poświęcone naszym najmłodszym odbiorcom. To dwa dni tworzone dla nich i przez nich. W programie blisko 400 miejsc na warsztatach rozwijających kreatywność i innowacyjność dzieci, spektakle dla najmłodszych Studia Teatralnego Blum i kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Najważniejszym punktem na mapie festiwalu jest interaktywna wystawa Ene Due De w pełni zaprojektowana i stworzona przez dzieci dla dzieci.

Ene Due De IV Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci z nową nazwą i udoskonaloną formułą będzie miał swój finał 31 maja - 1 czerwca, każdego dnia od 11.00 do 17.00. Dlaczego Ene Due De? Organizatorzy wyliczają najważniejsze pojęcia i osiągnięcia i na pierwszym miejscu zdecydowanie plasuje się  Ene Due De.sign.

Poznański festiwal jest pierwszym w Polsce, w którym projektowanie jest najważniejsze i którego centralnym wydarzeniem jest wystawa w pełni tworzona przez dzieci. Najmłodsi stają się projektantami i razem z ekspertami uczestniczą w "dorosłym" procesie projektowym. Festiwal jest finałem tego twórczego procesu, który rozpoczynał się warsztatami kilka tygodni wcześniej.  Oprócz tego, chcąc pobudzać kreatywność najmłodszych, odwiedzający (mali i duzi) będą mogli wziąć udział w warsztatach, obejrzeć spektakle i zrobić zakupy. 

W programie:

  • Interaktywna wystawa - eksponaty zostały przygotowane przez dzieci, są efektem przedfestiwalowych warsztatów.
  • Kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów
  • Warsztaty - czas na kreatywne zajęcia w grupach dla maluchów i dla starszaków
  • Inne przyjemności m.in. spektakle - popularnego Studia Teatralnego Blum

Zobacz www.facebook.com/ConcordiaKids