logo

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych "Oko Kalejdoskopu"

2014-06-01 ( niedziela ) – 2014-06-03 ( wtorek )
CK Zamek, (Sala Kinowa),. ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Wstęp wolny!

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" powołany został w celu wspierania dzieci tworzących filmy animowane i stworzenia szerokiej, ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości.

Projekt wyodrębnił się z Przeglądu "halo echo". Bierze w nim udział kilka partnerskich instytucji kultury z całego kraju, które chcą rozwijać ideę popularyzacji filmu animowanego tworzonego przez dzieci. Motorem współpracy i podejmowanych działań jest świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążenie do wspierania ich
w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt
i wymianę doświadczeń.

Zebrane z całego kraju filmy zobaczą na dużym ekranie najpierw młodzi widzowie podczas głównej edycji Przeglądu, która odbędzie się na początku maja w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Kolejnym etapem będzie prezentacja filmów
w instytucjach partnerskich w różnych miastach Polski, tak by dotarły one nawet do odległych małych miast i wsi.

W Poznaniu organizatorem Przeglądu jest Centrum Sztuki Dziecka, a filmy zostaną pokazane w Nowym Kinie Pałacowym, w dniach 1-3 czerwca 2014.

Po seansach odbędą się warsztaty i spotkania z twórcami, wybrane grupy będą mogły również zwiedzać Poznańskie Telewizyjne Studio Filmów Animowanych.

Zobacz www.ckzamek.pl