plakat

Herbatka u królowej. Anglojęzyczne warsztaty kulturowe British Council dla dzieci w Starym Browarze

07.06.2014

Termin: 7 czerwca 2014:

  • 11:00-11:50 dzieci w wieku 5-7 lat
  • 12:15-13:05 dzieci w wieku 8-10 lat
  • 13:30-14:20 dzieci w wieku 5-7 lat
  • 14:45-15:35 dzieci w wieku 8-10 lat

Stary Browar i British Council w Poznaniu zapraszają małe damy i dżentelmenów wraz z rodzicami na warsztat na temat Londynu, herbaty i deserowych manier. Dzieci zasmakują brytyjskiej kultury, nauczą się nowych ekscytujących słówek oraz spędzą przyjemnie czas podczas tradycyjnej brytyjskiej "tea party".

UWAGA: małych uczestników warsztatów obowiązuje strój wizytowy

Rejestracja: udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (każda grupa będzie składać się maksymalnie z 16 osób). Aby zarezerwować miejsce dla swojego dziecka na warsztat, należy wypełnić formularz rejestracyjny British Council dostępny w Punktach Informacyjnych w Starym Browarze (Pasaż, Atrium). Obecność rodziców jest obowiązkowa.

Prowadzący warsztaty lektor zabierze uczestników na wycieczkę po elementach brytyjskiej kultury, przybliżając słownictwo odnoszące się do znanych krajobrazów z Londynu (Big Ben, Pałac Buckingham, piętrowe autobusy). Program będzie wzbogacany brytyjską manierą językowej grzeczności. Dzieci poznają konstrukcje językowe typu: "would you like", "can I have", a także słowa związane z samą herbatą i deserem (spoon, milk, a cup of tea). Warsztaty zostały zaplanowane tak, by dać dzieciom okazję doświadczenia uroczystej atmosfery angielskiego "tea party" oraz poznania etykiety obowiązującej przy stole.

Integralną częścią warsztatów będzie herbata. Uczestnicy dowiedzą się, skąd pochodzi ten napój, jak się go przyrządza i jakie są jego rodzaje. Dzieci, ucząc się o herbacie, będą ją wąchać i degustować (po brytyjsku - z dodatkiem mleka i herbatników). Przewidziany jest dodatkowy mały poczęstunek - pyszne tradycyjne brytyjskie ciasto do posmakowania. Każde dziecko otrzyma również certyfikat "Tea with the Queen"" oraz karty do domowej zabawy z nowo poznanym słownictwem. Obecność rodziców podczas warsztatu jest obowiązkowa. Podczas przyjęcia będą mogli zaczerpnąć informacji o kursach British Council w Poznaniu i skorzystać z restauracji prowadzonej przez chefa Tomasza Purola.

Zobacz starybrowar5050.com