logo

Dwa terminy do wyboru dla każdej grupy wiekowej:

  • w godz. 09:30 - 11:00 oraz 11:30 - 13:00 spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku od urodzenia do 18 miesiąca życia
  • w godz. 09:00 - 10:30 oraz 11:00 - 12:30 spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku do 18 miesięcy do 3 lat

Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi w wieku od urodzenia do trzeciego roku życia z Miasta Poznania do spędzenia rodzinnego weekendu w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

Proponują wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy, przyjemne
i twórcze spędzenie czasu wolnego oraz inspirujące kontakty z innymi dziećmi i rodzicami.

Myślą przewodnią tegorocznego rodzinnego weekendu będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jakie są małe dzieci, czego potrzebują do rozwoju, w jaki sposób poznają i odkrywają świat? W tym roku szczególnie uczestnicy skupią się na ruchu i na zmysłach jako sposobach poznawania i odkrywania świata przez małe dzieci.

Rodzinny weekend sprzyja budowaniu bliskości pomiędzy dzieckiem
i rodzicem, ale równocześnie jest czasem wspólnej zabawy i odprężenia. Uczestnictwo w rodzinnym weekendzie pozwoli dzieciom i rodzicom znaleźć przestrzeń do wspólnego działania i odkrywania oraz wyzwalania swojej kreatywności.

W ramach rodzinnego weekendu organizatorzy zapraszają rodziców i dzieci do udziału w w sobotę 07. czerwca w półtoragodzinnym spotkaniu rodzinnym.

Spotkania odbędą się w inspirującej i wielozmysłowej przestrzeni Instytutu Małego Dziecka, która rozbudza ciekawość i pozwala doświadczyć różnorodności bodźców oraz zachęca do samodzielnego i aktywnego działania w grupie innych dzieci. Podczas spotkania rodzice będą mogli przekonać się, że rozwijającą zabawę łatwo zaaranżować także przy pomocy dostępnych, naturalnych materiałów i niecodziennych zastosowań sprzętów codziennego użytku.

Zobacz imd.org.pl