plakat

WYDARZENIE ODWOŁANE!!!!

Safety First! Darmowe badania, pierwsza pomoc, pokazy chińskiej sztuki walki, pluton psów policyjnych, strzelectwo... 

Życie składa się z nieskończonej liczby epizodów. Często to trudne wyzwania, które musisz podjąć, a nie zawsze jesteś w stanie przewidzieć jak się one zakończą. Czasami brakuje Ci odwagi, umiejętności, pewności siebie, a w sytuacjach kryzysowych tracisz grunt pod nogami i wpadasz w panikę. 

7 czerwca w WSNHiD upłynie pod hasłem "Bezpieczeństwo przede wszystkim". Bezpieczeństwo nie tylko Twoje, ale również Twoich najbliższych oraz osób, które możesz przypadkowo spotkać na swojej drodze. W przeciągu kilku godzin zdobędziesz wiedzę m.in jak zareagować w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia u dzieci i dorosłych. Dowiesz się co kryje się pod tajemniczą nazwą Wing Tsun oraz przekonasz się, że pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, ale również doskonały obrońca. Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoje serce jest w dobrej kondycji koniecznie skorzystaj z bezpłatnych badań. Nie zapominamy o najmłodszych.

Dzieci podczas specjalnie przygotowanych warsztatów nauczą się jak udzielać pierwszej pomocy i skutecznie wzywać karetkę. To nie wszystkie atrakcje

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na http://wsnhid.pl/aktualnosci/safety-first

Harmonogram wydarzenia:

10:00 - 16:00

Darmowe badania - IFMSA-Poland i Serce Masz Tylko Jedno

 • poziomu glukozy we krwi
 • poziomu tkanki tłuszczowej
 • ciśnienia tętniczego
 • wskaźnika BMI

Panel I 10:00 - 11:00 "Mały ratownik" - Usta Usta Ratownictwo Medyczne Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 5-12 roku życia. Celem zajęć jest uczenie się elementów pierwszej pomocy przez zabawę. Na zajęciach dzieci nauczą się opatrywać namalowane rany oraz wzywać pogotowie. Poruszone zostaną aspekty bezpieczeństwa na drodze i transportu dziecka w samochodzie.

Panel II

 • 11:00 - 12:00" Pierwsze kroki pierwszej pomocy" - Usta Usta Ratownictwo Medyczne Zajęcia szczególnie przeznaczone dla rodziców oraz opiekunów dzieci i niemowląt lub osób, które spodziewają się dziecka albo są na etapie planowania ciąży. Uczestnicy nauczą się jak reagować w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u niemowląt i dzieci oraz jak radzić sobie z zadławieniem. Zajęcia będą również dotyczyły takich zagadnień jak: pomoc doraźna, (kiedy i jak korzystać), wysoka gorączka, oparzenia, drgawki, podstawowe urazy u dzieci.
 • 11:30 - 13:30 - Zawody na strzelnicy - United Paintball
 • 12:00 - 12:30 - Pokaz umiejętności psów policyjnych - Pluton Przewodników Psów Służbowych Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu
 • 12:30-13:00 - Pokaz sztuk walki - Wing Tsun "Dobry wojownik staje tam, gdzie nie można go pokonać i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika". Sun Tzu Sztuka Wojny.
 • 13:00 - 13:30 - Pokaz umiejętności robota do wykrywania niebezpiecznych materiałów przeprowadzony przez oddział Straży Granicznej w Poznaniu.

Panel III

 • 13:30-14:30 "Serce pod prądem" - Usta Usta Ratownictwo Medyczne Uczestnicy warsztatów nauczą się prawidłowej oceny stanu poszkodowanego oraz resuscytacji krążeniowo oddechowej u osoby dorosłej z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

Panel IV

 • 14:30 - 16:00 "Pierwsza pomoc na wakacjach"- Usta Usta Ratownictwo Medyczne Na początku poruszymy aspekty bezpieczeństwa w czasie wypoczynku i rekreacji (elementy ratownictwa wodnego).

Zobacz www.wsnhid.pl/aktualnosci/safety-first.html