zdjęcie pleneru, w tle Ostrów Tumski

Plener na wyspie - bezpłatne warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Bramę Poznania

2014-08-19 ( wtorek ) – 2014-08-22 ( piątek )
Ostrów Tumski, Poznań

Bezpłatne warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Bramę Poznania ICHOT

Lubicie rysować, malować a przede wszystkim aktywnie spędzać czas? W lipcu i sierpniu Brama Poznania zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w plenerowych warsztatach plastycznych.
Zajęcia są okazją do rozpoczęcia swojej przygody z technikami rysunkowymi i malarskimi lub do doskonalenia posiadanych już umiejętności. Podsumowaniem warsztatów plenerowych będzie wystawa prac w Bramie Poznania. Warsztaty prowadzone są w różnych miejscach Ostrowa Tumskiego. Każdy dzień to inny temat, a uczestnicy mogą wziąć udział zarówno w pojedynczych zajęciach, jak i w pełnym cyklu.
Wyspa kolorów - warsztaty w lipcu dla dzieci 9-12 lat. Jaki jest Twój ulubiony kolor - zielony, żółty, a może niebieski? Z pewnością odnajdziesz go na wyspie pełnej kolorów - Ostrowie Tumskim. Podczas warsztatów będą poszukiwania niezwykłych kolorów zaklętych w cieniach drzew i mieniących się w promieniach słońca. Sztalugi rozłożone zostaną na łące nad Wartą i nad Cybiną, by z bliska przekonać się, ile barw ma Ostrów Tumskim.
Wyspa pełna rysunków - warsztaty w sierpniu dla młodzieży 13-15 lat Czy potrafisz zaobserwować, jakie kształty Cię otaczają? Które z nich są płaskie, a które są bryłami? A jakie z nich znajdziemy na Ostrowie Tumskim? Będzie można za pomocą czarno - białych technik plastycznych spróbować pokazać, jak światło określa architekturę poznańskiej wyspy. Poszukiwanie sposobów pokazania tego, co trójwymiarowe na płaskiej kartce papieru.

Tematy warsztatów:

19. 08 Dlaczego ulica się zbiega? Jak pokazać głębię na kartce papieru? W jaki sposób można to zrobić? Poznamy metody rysunku pozwalającego pokazać przestrzeń ulicy poprawnie i ciekawie.

20. 08 Zwykły-niezwykły sześcian. Co niezwykłego jest w budynku Bramy Poznania? Czy narysowanie sześcianu jest łatwe, czy trudne? Warsztaty pozwolą zmierzyć się z zakomponowaniem bryły w otaczającej ją przestrzeni.

21. 08 Przyjrzyjmy się bardziej. Jak ciekawie można pokazać element architektury? Czy nadal będzie rozpoznawalny czy zmieni swoje znaczenie? Warsztaty będą okazją do rysunkowych zabaw ze skalą fragmentów budynków.

22. 08 W cieniu katedry. Jak wyglądała fasada katedry dawniej? Jak można wykreślić jej kształty dzisiaj? Warsztaty pozwolą nieco inaczej niż zazwyczaj spojrzeć na katedrę na Ostrowie Tumskim.